Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. september 2022, 10:22

Ministerstvo spravodlivosti zvažuje odklad zavádzania novej súdnej mapy

Reforma súdnej mapy počíta okrem iného od 1. januára 2023 so vznikom mestských súdov v Bratislave a Košiciach. Zároveň majú vzniknúť tri správne súdy.

Ministerstvo spravodlivosti zvažuje odklad účinnosti zákonov, ktoré majú priniesť novú súdnu mapu, o pol roka. Je to podľa rezortu jedna z diskutovaných možností, finálne rozhodnutie však zatiaľ nepadlo. Pre TASR to uviedlo tlačové oddelenie ministerstva.

„Vec je v súčasnosti predmetom podrobného vyhodnocovania stavu príprav implementácie a jednotlivých možností jej riešenia. O ďalšom postupe budeme včas informovať,“ vyhlásilo ministerstvo.

Premiér Eduard Heger v pondelok ubezpečil, že aj napriek zmene vo vedení ministerstva spravodlivosti bude zabezpečená kontinuita zavádzania už prijatých reforiem do praxe. Minister spravodlivosti Viliam Karas ho mal informovať, že na ministerstve sa uskutočňuje audit, ktorého výsledky by mali byť známe v priebehu nasledujúcich týždňov.

Reforma súdnej mapy počíta okrem iného od 1. januára 2023 so vznikom mestských súdov v Bratislave a Košiciach. Zároveň majú vzniknúť tri správne súdy. Presunuté majú byť aj niektoré agendy medzi súdmi.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Pred domom generálneho prokurátora Maroša Žilinku protestujú nespokojní občania. Prišli vyjadriť svoj nesúhlas s jeho pôsobením na prokuratúre. Na mieste sú viaceré policajné zložky, ako aj antikonfliktný tím. Priebeh podujatia je zatiaľ pokojný. (noviny.sk)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.