Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. marec 2016

V Maďarsku sa končí zimné moratórium pre vysťahovanie dlžníkov

Dnešným dňom sa končí v Maďarsku zimné moratórium pre vysťahovanie dlžníkov, voči ktorým sa začalo exekučné konanie, prípadne ktorým už na dražbe predali nehnuteľnosť. Podľa denníka Magyar Nemzet deložovanie sa dotkne v tomto roku zhruba 600 bytov.

Zimné moratórium zaviedli v Maďarsku v roku 2012 a platí od 1. decembra do 1. marca. Predseda komory maďarských súdnych exekútorov Magyar Bírósági Végrehajtói Kar György Schadl pre denník uviedol, že tohtoročný počet deložovaní nie je výnimočný.

Podľa údajov komory exekútorov počet nehnuteľností čakajúcich na dražbu je až 15.000. Z nich 3500 sa pokúšali predať viackrát a až 12.000 nehnuteľností pôjde na dražbu po tretí raz.

Inzercia

Odporúčame

Uzávierka v NHL chudobná na výmeny, dresy zmenili dvaja Slováci

Uzávierka v NHL chudobná na výmeny, dresy zmenili dvaja Slováci

Záverečný deň pred uzávierkou transakcií v zámorskej NHL bol oproti uplynulým rokom chudobný na výmeny. Kluby ich zrealizovali iba 19, pričom pôsobiská zmenilo dokopy 37 hráčov. Prevažne išlo o menej významné "trejdy", väčšina zaujímavých výmien prebehla už v predošlých dňoch, pričom sa dotkli aj dvojice slovenských hokejistov.

Denník Svet kresťanstva