Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. august 2022, 10:15

V Taliansku chytili podvodníkov, ktorí si vymysleli falošnú krajinu v Antarktíde

Prípad vyšiel najavo vlani v apríli počas razie v meste Catanzaro, kde vyšetrovatelia prehľadali údajné diplomatické zastúpenie „Zvrchovaného antarktického štátu svätého Juraja“.

Zločinci v Taliansku pripravili stovky ľudí o celkovo 400-tisíc eur výmyslom, že v Antarktíde existuje fiktívna krajina, ktorá poskytuje ľuďom rôzne výhody. Informovala o tom vo štvrtok tlačová agentúra DPA.

Polícia vo štvrtok oznámila, že páchatelia nalákali dôverčivých ľudí tvrdením, že v antarktickom štáte je nízka sadzba dane a žiadne povinné očkovania.

Tento prípad vyšiel najavo vlani v apríli počas razie v meste Catanzaro na juhu Talianska, kde vyšetrovatelia prehľadali údajné diplomatické zastúpenie „Zvrchovaného antarktického štátu svätého Juraja“.

O občianstvo v neexistujúcej krajine požiadalo vyše 700 ľudí a zaplatili za to 200 až 1000 eur. Až 400-tisíc eur z tohto podvodu bolo prepraných cez účet na Malte.

Polícia dala do domáceho väzenia 12 ľudí, zadržaných pri celotalianskej operácii. Sú obvinení zo sprenevery, z falšovania úradných listín a plánovania trestného činu. Polícia vyšetruje 30 ďalších podozrivých.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 15 minútami

"Čakať na európske riešenie energetickej krízy je ako čakanie na Godota. Nič, čo doteraz EÚ vymyslela, Slovensku nijako nepomohlo," uviedol v diskusii RTVS O 5 minút 12 György Gyimesi z OĽaNO. Zisky z energií by sa podľa neho mali zdaňovať tam, kde sa vyrobia. Preto podporuje aj krajné riešenie, že ak sa s nami Nemecko nepodelí, my mu prestaneme dodávať elektrinu.

pred 50 minútami

„Igor Matovič by sa mal novinárom ospravedlniť. Aj médiá robia chyby, ale generalizácia, ktorú predviedol minister financií, je nebezpečná,“ povedal v diskusii RTVS O 5 minút 12 Juraj Šeliga zo Za ľudí. O tom, ako bude hlasovať v prípade návrhu odvolania Igora Matoviča z funkcie, sa poslanci strany Za ľudí ešte budú radiť.

pred 3 hodinami

Cenu plynu chceme zastropovať na úrovni, ktorá bude komfortná pre dodávateľov aj pre odberateľov. Povedal to minister hospodárstva Karel Hirman. Ide o štandardnú burzovú operáciu, ktorá pri neprirodzených výkyvoch a špekulatívnych operáciách umožňuje vypnúť burzu a umožňuje, aby sa s komoditou obchodovalo za zastropovanú cenu. „Stropom na plyn znížime aj cenu elektriny,“ dodal Hirman.

pred 3 hodinami

Európska komisia dostala od energetických ministrov členských krajín jasnú úlohu, aby čo najskôr pripravila mechanizmus zastropovania cien plynu, ktorý sa do Európy dováža plynovodmi. Uviedol minister hospodárstva Karel Hirman. Zároveň má Komisia pripraviť aj nový systém cenotvorby aj pre skvapalnený zemný plyn, ktorý sa do Európy dostáva cez prístavné terminály. Deje sa tak na základe požiadavky 15 členských krajín vrátane Slovenska.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.