Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. august 2022, 14:12

Pre incident s policajtom obvinili poslanca Patricka Linharta

Pre incident s policajtom obvinili poslanca Patricka Linharta

Foto TASR

Stíhaný má byť z prečinu krivej výpovede a krivej prísahy a prečinu ohovárania. „Nebudem sa do toho starať, nech si to vyriešia sami,“ reagoval Kollár.

Policajný vyšetrovateľ z Komárna obvinil poslanca Sme rodina Patricka Linharta z prečinu krivého obvinenia, prečinu krivej výpovede a krivej prísahy a prečinu ohovárania.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáty Čuhákovej sa polícia zatiaľ k prípadu nebude vyjadrovať.

„Aktuálne prebiehajú procesné úkony,“ skonštatovala. Na prípad upozornila televízia Markíza.

Incident s policajtom

Poslanec Národnej rady Linhart v októbri 2020 zverejnil status na sociálnej sieti, kde obvinil z napadnutia policajta. Tvrdil, že policajta upozornil, že nemá rúško, na čo ten zareagoval fyzickým útokom.

Linhart podal na zasahujúceho policajta trestné oznámenie, ktorým sa začal zaoberať Úrad inšpekčnej služby.

Rezort vnútra potvrdil, že vo veci nebola naplnená skutková podstata trestného činu. Za porušenie nariadenia o etickom kódexe bolo voči policajtovi vedené disciplinárne konanie. Policajt následne podal na poslanca trestné oznámenie za krivé obvinenie.

Poslanec zváži právne kroky

Linhart v reakcii uviedol, že nevie o tom, že by čelil obvineniu. Považuje za absurdné, aby sa takúto informáciu dozvedal z médií. 

„Vyšetrovateľ, ktorý sa mi dnes mstí, ma mal pôvodne zastupovať v mnou podanom trestnom oznámení, ktoré som podal za diskreditačnú kampaň vedenú proti mojej osobe. Toto vyšetrovanie tento vyšetrovateľ zmaril, a preto dnes žalujem štát," uviedol poslanec.

Inzercia

Linhart naďalej tvrdí, že policajt ho mal aj fyzicky napadnúť, za čo ho disciplinárne potrestala policajná inšpekcia.

„Preto ma teraz šokuje, že som bol vraj obvinený na základe nejakého trestného oznámenia, vykonštruovaného týmto policajtom," skonštatoval Linhart. Ako zdôraznil, v tomto prípade ide o zneužitie právomoci verejného činiteľa a o jeho osobnú pomstu.

„Budem zvažovať právne kroky za účelové poškodzovanie môjho dobrého mena," doplnil.

Kollár sa do toho nechce starať

„Nebudem sa do toho starať, nech si to vyriešia sami alebo so súdmi, je mi to jedno,“ povedal predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár v reakcii na obvinenie jeho poslanca.

„O chvíľu budú obvinení asi všetci. Zaujímavé je, že to viete skôr ako on. Chcem na to upozorniť, že to nie je v poriadku. Na to by si mal policajný prezident dať pozor. Novinári vedia vždy všetko skôr,“ vyjadril sa pre Markízu.

Incident označil za za súkromnú "strkanicu" Linharta s policajtom. Poznamenal, že každá strana má niekoho obvineného. „Myslím si, že je to zlá vizitka pre slovenskú politiku, ale platí to paušálne pre všetky politické strany," dodal.

Kollár tiež povedal, že každý je zodpovedný sám za seba. „Keď urobil 'prúser' a súd ho odsúdi, tak stratí mandát, a pokiaľ je to vymyslená hlúposť, súd ho oslobodí. Nemusím sa hanbiť za niekoho, kto bude oslobodený na súde," povedal o Linhartovi.

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.