Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. august 2022, 12:06

Koaličná kríza

Matovič vyzdvihol Maďarov za megainvestíciu, my sme podľa neho chudobní príbuzní

Matovič vyzdvihol Maďarov za megainvestíciu, my sme podľa neho chudobní príbuzní

Foto TASR

Povedal to v súvislosti s investíciou Volva. Branislav Gröhling reagoval, že práve toto je dôvod, prečo by mal Matovič odstúpiť. 

Igor Matovič dnes ráno zdieľal na Facebooku správu o tom, že čínska firma CATL postaví v susednom Maďarsku továreň na výrbou batérií za 7,5 miliardy eur. Správu v statuse okomentoval s tým, že gratuluje maďarskému ministrovi hospodárstva „k tomu, že neštrajkuje a pracuje... Takto sa to robí, do psej matere!“

Investíciu zároveň porovnal s investíciou Volva, ktorú len nedávno získalo Slovensko. Na jej získaní podľa vyjadrení predsedu vlády Eduarda Hegera pritom Matovič sám spolupracoval.

„Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo. Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ uviedol. 

Na status reagoval minister školstva Branislav Grohling s tým, že „presne pre toto by mal Igor Matovič konečne odísť z vlády.  Nevie žiť bez neustáleho konfliktu.“

Ako dodal, Volvo sa sem podarilo pritiahnuť vďaka práci ministra hospodárstva Richarda Sulíka, „pričom Igor Matovič sa v tom čase veľmi rád postavil na tlačovku vedľa Richarda Sulíka pri prezentácii tejto kľúčovej investície.“

Inzercia

Ako zráoveň dodal, je to aj „hlúpa urážka partnerov z Volva.“

Status Igora Matoviča už medzitým z Facebooku zmizol. 

Volvo ohlásilo investíciu na východe Slovenska v hodnote 1,2 miliardy eur začiatkom júla. Pri Košiciach vznikne závod na luxusné elektrické vozidlá.

Má íšť zároveň o fabriku s najmodernejšími technológiami, ktorý sa bude zameriavať na udržateľnosť a bezpečnosť. Podnik by mal priniesť na Východ Slovenska viac ako tritisíc nových pracovných miest.

Dnes treba vedieť

pred 38 minútami

Počasie: Oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď, prehánky, výnimočne búrky. V priebehu dňa od západu ubúdanie zrážok.
Denná teplota 12 až 18, na juhu lokálne do 20 stupňov Celzia. Slabý, popoludní prevažne juhozápadný vietor do 25 km/h. (shmú)

pred 11 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.