Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. február 2016

OSN začala zhadzovať z lietadiel pomoc pre ľudí z mesta obliehaného ISIS

Organizácia Spojených národov začala zhadzovať z lietadiel humanitárnu pomoc pre obyvateľov sýrskeho mesta Dajr az-Zaur, ktoré oblieha extrémistická skupina Islamský štát.

Prvú zásielku dopravilo dnes na miesto určenia jedno z lietadiel Svetového potravinového programu (WFP), informoval námestník generálneho tajomníka OSN pre humanitárne záležitosti Stephen O'Brien, ktorého cituje agentúra AP.

Hlavný koordinátor humanitárnej pomoci svetovej organizácie na pôde Bezpečnostnej rady OSN oznámil, že z uvedeného lietadla zhodili v skorých ranných hodinách na Dajr az-Zaur palety s celkovou hmotnosťou 21 ton. Podľa prvotných informácií získaných od prítomných tímov Sýrskeho arabského Červeného polmesiaca dopadla táto zásielka do určenej oblasti.

O'Brien tiež informoval, že OSN spoločne so svojimi partnermi zabezpečila prísun pomoci pre 110.000 ľudí v obliehaných oblastiach Sýrie a získala súhlas pre rozšírenie tejto kampane na ďalších 230.000 Sýrčanov vrátane obyvateľov Dajr az-Zauru. Stále však nezískali prístup k dodatočným 170.000 ľuďom v obliehaných oblastiach, pričom očakávajú, že príslušné povolenia budú udelené "bezodkladne".

Hovorca OSN Stéphane Dujarric minulý týždeň informoval, že svetové veľmoci zvažujú zhadzovanie humanitárnej pomoci pre civilistov uväznených v Dajr az-Zaure prostredníctvom civilného leteckého dopravcu z Ruska.

Inzercia

Odporúčame

Exekutíva FIFA vyzvala členov, aby na kongrese schválili reformy

Exekutíva FIFA vyzvala členov, aby na kongrese schválili reformy

Exekutíva Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) vyzvala na stredajšom zasadnutí v Zürichu členské krajiny, aby na piatkovom mimoriadnom kongrese schválili rozsiahly reformný balík s cieľom obnoviť dôveryhodnosť futbalového orgánu, ktorý sa v uplynulom období zmietal v korupčných aférach.