Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. august 2022, 16:32

V kauze Poľovnícka chata zistila prokuratúra prieťahy v konaní

Na prieťahy v konaní upozornila Nadácia Zastavme korupciu, ktorá sa v tejto veci obrátila na generálnu prokuratúru.

Prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera zistil prieťahy v konaní prokurátorky, ktorá rozhoduje o sťažnosti obvineného vyšetrovateľa Martina Juhása v kauze Poľovnícka chata.

S prokurátorkou mal Kandera pohovor a zároveň jej nariadil bezodkladne rozhodnúť.

Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Námestník skúmal postup prokurátorky z hľadiska plynulosti konania o sťažnosti obvineného Martina Juhása proti uzneseniu o vznesení obvinenia. Na prieťahy v konaní upozornila Nadácia Zastavme korupciu, ktorá sa v tejto veci obrátila na generálnu prokuratúru.

Vyšetrovateľa Martina Juhása obvinili v súvislosti s kauzou Poľovníckej chaty v apríli zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Kauza je známa z videí, ktoré boli medializované vlani v októbri. Zobrazujú, ako sa stretávali šéf Smeru Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para., bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora Gašpara.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.