Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. február 2016

Trump oslavoval tretie víťazstvo v primárkach - prisľúbil zachovanie Guantánama

Za sebou má nepretržitú sériu troch víťazstiev v straníckych primárkach. Najnovšie s výrazným náskokom triumfoval v utorkových volebných zhromaždeniach republikánov v štáte Nevada.

"Víťazíme, víťazíme, víťazíme... a čoskoro začne víťaziť, víťaziť, víťaziť naša krajina," vyhlásil Trump po zverejnení prvých predbežných výsledkov utorňajších nevadských primárok. 

Súčasne vyjadril nádej, že si bude môcť už čoskoro nárokovať oficiálnu republikánsku nomináciu na novembrové prezidentské voľby.

"Čakajú nás úžasné dva mesiace... A možno, priatelia, nebudeme potrebovať ani tie dva mesiace," povedal Trump svojim jasajúcim priaznivcom zhromaždeným v kasíne v nevadskom Las Vegas. 

Podľa čiastkových výsledkov za Trumpa hlasovalo v Nevade približne 42,4 percenta voličov. Na druhom mieste skončil Marco Rubio s 24,2 percentami a tretie miesto s tesným odstupom patrí Tedovi Cruzovi so ziskom 23,5 percenta hlasov. Veľkú podporu zaznamenal Trump medzi konzervatívnymi evanjelikálnymi kresťanmi a hispánskymi voličmi.

Kontroverzný miliardár Donald Trump - profitujúci z rozšírenej nespokojnosti voličov s tradičnou politikou dominantných strán - si triumfom v Nevade zaistil silnú pozíciu pred budúcotýždňovým supervolebným utorkom: republikánski uchádzači si 1. marca zmerajú sily v nominačných súbojoch vo vyše desiatke štátov.

Trump po vyhlásení výsledkov nevadských primárov vyhlásil, že v prípade, že by sa stal prezidentom USA, ponechá otvorené vojenské väzenie pre osoby podozrivé z terorizmu na americkej základni Guantánamo na Kube.

"Naplníme to tam množstvom zlých chlapíkov," povedal Trump svojim priaznivcom deň po tom, ako americký demokratický prezident Barack Obama predstavil dnes plán na uzatvorenie väznice Guantánamo. 

Zopakoval tiež svoj prísľub postaviť múr pozdĺž celých americko-mexických hraníc. Výstavbu bariéry, ktorá by mala zastaviť nelegálnu migráciu, by podľa neho malo zaplatiť Mexiko. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.