V Číne sú v lockdowne opäť desiatky miliónov ľudí

Na viac než polovici územia Šanghaja opätovne spustili celoplošné testovanie obyvateľstva.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Desiatky miliónov Číňanov sú opäť v lockdowne po tom, čo sa objavili nové ohniská šírenia koronavírusu na viacerých miestach v krajine vrátane Pekingu a Šanghaja, informuje TASR podľa stredajšej správy agentúry AFP.

Na viac než polovici územia Šanghaja opätovne spustili celoplošné testovanie obyvateľstva. Po tom, čo objavili ohniská v šiestich karaoke baroch, zatvorili v stredu všetky takéto prevádzky v meste. Na sociálnych sieťach sa objavili príspevky obyvateľov Šanghaja uvádzajúce, že potraviny sú iba na prídel.

Obyvatelia, ktorých oslovila agentúra AFP, opatrenia kritizovali. „Ľudia sa už v podstate neboja covidu, ale toho, že ich zavrú doma,“ povedal jeden z obyvateľov, podľa ktorého tieto opatrenia aj tak nepomáhajú.

Japonská banka Nomura odhaduje, že v Číne je od stredy v lockdowne najmenej 114 miliónov ľudí, čo je takmer dvojnásobok oproti pondelku. V 13-miliónovom Si-ane zaviedli prísne opatrenia po tom, čo tam od soboty odhalili 29 prípadov nákazy. Dovedna tisíc prípadov nahlásili od minulého týždňa v provincii An-chuej. Ide o najväčšie ohnisko nákazy v Číne.

Čínsky prezident Si Ťin-pching minulý týždeň potvrdil, že vláda sa bude naďalej držať stratégie nulovej tolerancie voči covidu, a to aj napriek rastúcim ekonomickým nákladom týchto opatrení.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Čína covid-19 Šanghaj lockdown
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť