Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. jún 2022, 17:40

Na neobývanom gréckom ostrove našli 29 migrantov vrátane ženy, ktorá porodila

Skupinu Eritrejčanov našli na ostrove nachádzajúcom sa tri kilometre od Lesbosu a 20 kilometrov od tureckého pobrežia.

Grécke úrady oznámili, že žena z Eritrey porodila chlapca na neobývanom skalnatom ostrovčeku. Ženu našli v stredu spolu s ďalšími migrantmi, ktorí prišli z Turecka. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.

Príslušník gréckej pobrežnej stráže povedal, že stráž počas hliadky spozorovala neďaleko gréckeho ostrova Lesbos 29 občanov Eritrey, 24 mužov a päť žien. Jedna zo žien práve porodila.

Stráž migrantov zachránila a žene s dieťaťom poskytli starostlivosť v nemocnici. Zdravotný stav všetkých migrantov je podľa pobrežnej stráže dobrý.

Skupinu Eritrejčanov našli na ostrove Barbalias, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Egejského mora približne tri kilometre východne od Lesbosu a 20 kilometrov západne od tureckého pobrežia.

Ostrov Lesbos bol najčastejšie využívaným vstupným miestom do Európskej únie počas migračnej krízy v rokoch 2015 – 16, keď z Iraku, zo Sýrie a z ďalších krajín ušli státisíce ľudí, píše AP. Grécko však sprísňuje svoju politiku v oblasti migrácie a mnohí migranti sa preto vydávajú na dlhšie a náročnejšie cesty.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Ak by Igorovi Matovičovi záležalo na urovnaní vzťahov, ocenil by pondelkové rozhodnutie strany SaS vrátiť sa na koaličnú radu a prestal by útočiť, uviedol Richard Sulík (SaS) v reakcii na výzvu lídra OĽaNO o ukončení sporov. „Naopak, on po všetkých našich upozorneniach prelomil veto prezidentky s fašistami proti vôli dvoch koaličných partnerov a opakovane na nás útočil,“ napísal Sulík. SaS deklarovala, že ďalší postup včas oznámi.

pred 3 hodinami

„Ja viem, že odpustenie sa nedá vynútiť, ale je to veľký prejav veľkorysosti, ktorý občania určite ocenia,“ povedal premiér Eduard Heger na margo slov Igora Matoviča, ktorý prosil Richarda Sulíka a jeho kolegov z SaS o odpustenie. „Ak by sa toto podarilo, tak by to bola veľká vec a veľký krok pre celé ďalšie dva roky nášho fungovania,“ dodal premiér, ktorý zároveň chce, aby sa SaS vrátila na koaličné rady.

pred 4 hodinami

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar obsadil na podujatí Svetového pohára v slovinskom Tacene tretie miesto v K1. Vo finále predviedol čistú jazdu a za víťazným Čechom Jiřím Prskavcom zaostal o 4,82 sekundy. Grigar dosiahol prvé pódiové umiestnenie v prebiehajúcej sezóne. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.