Viktor Orbán Mali by sme financovať mier, nie vojnu, na ktorej zarába Soros

Mali by sme financovať mier, nie vojnu, na ktorej zarába Soros
Viktor Orbán. Foto TASR – Jaroslav Novák
„Ak bude Európska únia pokračovať vo svojej politike sankcií voči Rusku, európska ekonomika bude zničená,“ povedal maďarský premiér.
2 minúty čítania 2 min
Vypočuť článok
Viktor Orbán / Mali by sme financovať mier, nie vojnu, na ktorej zarába Soros
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Návrh zákona nariaďujúci zverejnenie Epsteinových spisov schválil aj Senát

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Robert Fico požiadal šéfa NATO Marka Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Viktor Orbán sa tak vyjadril v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió. Americký finančník George Soros podľa neho vojnu na Ukrajine podnecuje a zarába na nej. 

Keby maďarská vláda nebola bývala zaviedla regulovanie cien potravín, pohonných látok a režijných nákladov domácností, tak by už podľa Orbána dosiahla inflácia aj vyše 15 percent.

„Ak bude Európska únia pokračovať vo svojej politike sankcií (voči Rusku), európska ekonomika bude zničená,“ podčiarkol premiér.

Platnosť regulovaných cien základných druhov pohonných látok a potravín by maďarská vláda chcela predĺžiť, avšak rozhodnutie v tomto bode ešte nepadlo.

„Ak bude vojna ešte dlho trvať, tak toto zastropovanie cien nebude možné zrušiť – alebo ho len postupne zredukujeme, a to veľmi pomaly,“ vyhlásil Orbán.

Ministerský predseda sa v rozsiahlom rozhovore venoval aj otázkam štátneho rozpočtu či zavedeniu zdanenia nadmerného zisku nadnárodných spoločností, ku ktorému poznamenal, že „tieto podniky to vydržia“.

Orbán 25. mája avizoval, že v záujme pomoci rodinám v ťažkej ekonomickej situácii založí jeho kabinet fond na ochranu režijných nákladov domácností, do ktorého budú prispievať banky a kooperácie zo svojho nadmerného zisku, ako aj fond obrany, z ktorého bude posilnená armáda.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
vojna Viktor Orbán George Soros
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 7 minútami

Počasie: Slnečno, neskôr popoludní miestami pribúdanie oblačnosti. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najvyššia denná teplota 4 až 9, na severe miestami okolo 2 stupňov. (shmú)

pred 9 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť