Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. máj 2022, 07:16

Nemecký prezident vyzval Putina, aby sa okamžite stiahol z Ukrajiny

„Pán Putin, skončite utrpenie a ničenie na Ukrajine. Stiahnite svojich vojakov! Neodmietajte priame a vážne rokovania s prezidentom Zelenským,“ povedal prezident Steinmeier.

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby sa okamžite stiahol z Ukrajiny.

„Rešpektujte ukrajinskú suverenitu, zastavte boje,“ uviedol prezident Steinmeier počas otváracieho ceremoniálu na na katolíckom zhromaždení v Stuttgarte.

Podľa Steinmeiera vojna na Ukrajine neovplyvňuje len tamojších obyvateľov. Milióny ton obilia sú totiž zablokované v ukrajinských prístavoch a dramaticky tak narástli globálne ceny obilia.

„Veľa miest na svete teraz ohrozuje hlad a smrť, ktoré môžu prísť v nasledujúcich mesiacoch, a to najmä vo východnej a v južnej Afrike,“ uviedol Steinmeier.

„Dôsledky Putinovej vojny zasahujú krajiny, ktoré sa ešte nespamätali z koronavírusovej pandémie, ovplyvňuje aj regióny, v ktorých vysychá pôda a pre klimatickú krízu sa stávajú menej úrodné,“ dodal nemecký prezident.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred hodinou

Od prvého júla funguje Národný inštitút vzdelávania a mládeže, ktorý vznikol zlúčením 5 organizácií. Jeho cieľom je lepšia dostupnosť a adresnosť pomoci učiteľom, skvalitnenie ponuky vzdelávania či posilnenie odbornosti pre modernejšie školstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.