Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. november 2015

Nemecká polícia evakuovala štadión v Hannoveri, hrozili bombové útoky

Nemecká polícia zrušila dnešný prípravný zápas medzi domácim výberom a futbalistami Holandska. Podľa agentúry DPA dostala niekoľko varovaní o bombovom útoku na štadión v Hannoveri, ktorý sa hodinu a pol pred úvodným výkopom rozhodla evakuovať. Pre bezpečnostné opatrenia odložili v utorok aj duel Belgicka proti Španielsku.

"Dostali sme konkrétne varovania, že niekto na štadióne chcel odpáliť výbušniny," povedal šéf hannoverskej polície Volker Kluwe.

Prvé problémy sa v Hannoveri vyskytli už dve a pol hodiny pred výkopom, keď nemohli na štadión vstúpiť ani novinári, ani fanúšikovia. Policajná hovorkyňa informovala, že jednotky našli v jeho priestoroch podozrivý kufor a z hľadiska bezpečnosti uzavreli celý objekt. Neskôr fanúšikovia voľne vstúpili na štadión a približne 90 minút pred začiatkom stretnutia ho naplnili. Náhle ho však museli opäť opustiť. V uliciach v okolí HDI arény Nemci posilnili policajné hliadky o členov armády so samopalmi. Na stretnutí Nemecko - Holandsko sa mala zúčastniť aj nemecká kancelárka Angela Merkelová spoločne s ďalšími politickými predstaviteľmi štátu.

"Dámy a páni, milí futbaloví priatelia. Mrzí ma to, ale dnešný zápas je zrušený. Prosím ostaňte pokojní! Neexistuje žiadne bezprostredné nebezpečenstvo alebo čokoľvek iné," znel policajný oznam z reproduktorov štadióna.

Nemecký tím bol na ceste na štadión, keď sa dozvedel o zrušení zápasu a teraz je na neznámom a bezpečnom mieste. Uviedol to hovorca Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Jens Grittner. "Zatiaľ nemôžeme povedať nič viac," dodal.

V Európe je v súčasnosti výrazne zvýšená teroristická hrozba, čo majú za následok piatkové koordinované útoky v Paríži, ku ktorým sa prihlásil Islamský štát (IS). Tie si vyžiadali až 129 ľudských životov. Vo francúzskej metropole bola v ohrození aj nemecká futbalová reprezentácia, ktorá práve v čase útokov hrala na Stade de France proti domácemu výberu. Na štadión sa pokúsil preniknúť jeden z atentátnikov, no po neumožnenom vstupe zo strany usporiadateľa sa odpálil. V okolí areálu nasledovalo ešte niekoľko výbuchov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.