Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. január 2021, 10:59

SLOVENSKO: DIAGRAM II. VLNY / VŠETKO NA JEDNEJ Á-ŠTVORKE NAŠE PREDIKCIE NA JANUÁR 2021 📌 Nových prípadov z PCR:...

Uverejnil používateľ Dáta bez pátosu Nedeľa 3. januára 2021

Analytici z Dáta bez pátosu odhadujú na konci januára 5-tisíc úmrtí v definícii „s“ a „na“ ochorenie Covid-19. Špičku II. vlny predikujú v polovici januára. V nemocniciach bude podľa nich počas januára prijatých 20-tisíc pacientov. Téme dôsledného karantenizovania, zákazu vychádzania a izolácii sa podľa ich záverov vedenie pandémie dostatočne nevenuje.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami
pred 2 hodinami

Vodiči a niektorí zamestnanci Dopravného podniku Bratislava budú mať cez víkend možnosť dať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa DPB Ľubica Mercelová. Ako pripomenula, vodiči hromadnej dopravy sú v prvej línii a dennodenne odvezú desaťtisíce ľudí bez ohľadu na to, aká je epidemiologická situácia. (tasr)

pred 4 hodinami

Maďarského prezidenta Jánosa Ádera zaočkovali dnes v Budapešti proti koronavírusu vakcínou čínskej spoločnosti Sinopharm. Áder pri tejto príležitosti pripomenul, že pred niekoľkými týždňami sa radil s odborníkmi i so svojím obvodným lekárom, ktorí mu namiesto čakania na vakcíny od firiem Pfizer/BioNTech či Moderna odporučili, aby sa v prípade možnosti radšej zaočkoval čo najskôr, a to aj ruskou alebo čínskou očkovacou látkou. Prezident nemal po jej podaní nijaké nežiaduce účinky. (tasr)

pred 4 hodinami

Komisia biskupských konferencií EÚ (COMECE) sa postavila na stranu Poľska, ktoré čelí kritike za obmedzovanie „práva na potrat“. Biskupi napísali predsedovi Európskeho parlamentu Davidovi Sassolimu list, v ktorom skritizovali rezolúciu europarlamentu pranierujúcu Poľsko. COMECE upozornila na nerešpektovanie právomocí členského štátu EÚ, ako aj práva na výhradu vo svedomí. (vatican news)