Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. december 2020, 15:27

Médiá

Rada pre vysielanie a retransmisiu zastavila konanie voči relácii Do kríža

Rada pre vysielanie a retransmisiu zastavila konanie voči relácii Do kríža

Zdroj: Facebookový profil relácie Do kríža

Moderátor bol zaujatý, ale RTVS v ďalších reláciách zabezpečila všestrannosť informácií a názorovú pluralitu, informovala hovorkyňa licenčnej rady.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) zastavila správne konanie voči RTVS v súvislosti s programom Do kríža, ktorý bol odvysielaný ešte 20. mája.

Moderátori Jaroslav Daniška a Štefan Chrappa v ňom s hosťami Vladimírom Palkom a Martinom Poliačikom diskutovali o interrupciách. Na reláciu prišlo 15 sťažností.

Rada na stredajšom zasadnutí dospela k rozhodnutiu, že zákon o vysielaní a retransmisii, ktorý vysielateľovi stanovuje povinnosť zabezpečiť všestrannosť informácií a názorovú pluralitu v rámci vysielanej programovej služby a rovnako zabezpečiť objektívnosť a nestrannosť spravodajských programov a politicko-publicistických programov, nebol porušený.

„Hoci v dôsledku jasného názorového vyprofilovania a zrejmej zaujatosti moderátora Jaroslava Danišku voči pozvanému hosťovi vyzneli informácie prezentované v rámci odvysielanej relácie nevyvážene, z pohľadu dikcie povinnosti ustanovenej § 16 ods. 3 písm. a) však vysielateľ zabezpečil všestrannosť informácií a názorovú pluralitu v rámci programovej služby Dvojka, a teda poskytol dostatočný priestor všetkým stranám názorového spektra, a to následným odvysielaním programu Do kríža dňa 10. 6. 2020 a programu Správy RTVS dňa 20. 6. 2020 prezentujúcim v dostatočnom rozsahu a v relevantnej časovej súvislosti liberálne postoje k problematike zákazu interrupcií v SR,“ uviedla pre denník Postoj hovorkyňa RVR Ivana Čaučíková.

Do relácie Do kríža, ktorá bola odvysielaná 10. júna v reakcii na predchádzajúcu diskusiu o interrupciách, moderátori pozvali dve diskutujúce – bývalú riaditeľ odboru rodovej rovnosti na ministerstve práce Oľgu Pietruchovú a Janu Michalíčkovú, ktorá pracuje pre Konferenciu biskupov Slovenska.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

V Banskej Bystrici otestovali dopoludnia v rámci dobrovoľného komunitného testovania 2150 záujemcov, 13 z nich je pozitívnych. Testovanie podľa primátora Jána Noska pokračuje bez problémov. (tasr)

pred hodinou

Päť seniorov zomrelo pravdepodobne v dôsledku otravy oxidom uhoľnatým v opatrovateľskom domove neďaleko Ríma. Ďalších sedem ľudí vrátane dvoch zamestnancov zariadenia vo vážnom stave previezli do nemocnice. S odvolaním sa na talianske médiá o tom informovala v sobotu agentúra AP. Príčinou tragédie v meste Lanuvio bol zrejme únik plynu. (tasr)

pred hodinou

Svet, v ktorom žili Kočner s Ruskom, sa otočil. Úrady im už neposkytovali ochranu. Naopak, začali ich stíhať ako podvodníkov, ktorí si chceli podpismi antedatovaných papierikov zarobiť desiatky miliónov. A spolu s nimi stíhajú aj tých, ktorí sa tu roky hrali na vlastníkov Slovenska. Píše Dag Daniš.

pred 3 hodinami

Všetci prichádzajúci do Británie budú musieť od pondelka podstúpiť desaťdňovú karanténu a preukázať negatívny test. Oznámil to britský premiér Boris Johnson. Opatrenia prichádzajú po tom, čo Británia od piatku zatvorila svoje hranice pre ľudí prichádzajúcich z juhoamerických krajín a Portugalska. Vláda tak urobila v obave zo zavlečenia nového variantu koronavírusu, ktorý zistili v Brazílii. (tasr)

pred 3 hodinami

V Česku prerušilo minulý rok podnikanie takmer 100-tisíc živnostníkov a situácia sa ďalej zhoršuje. Uviedol to portál idnes.cz s odvolaním sa na údaje poradenskej spoločnosti Bisnode A Dun & Bradstreet Company. Ide o 43 % viac ako v roku 2019. Trend ukončovaní podnikateľských aktivít nabral tempo v druhej polovici roka, informovala spoločnosť Bisnode. (tasr)

Inzercia

Inzercia