Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. október 2020, 20:24

Do čela Svetovej obchodnej organizácie sa prvýkrát postaví žena

Členské štáty Európskej únie podporia Nigérijčanku Ngozi Okonjo-Iweala v boji o post šéfky Svetovej obchodnej organizácie. Druhou kandidátkou je ministerka obchodu Južnej Kórey Yoo Myung-hee.

Členské štáty Európskej únie podporia Nigérijčanku Ngozi Okonjo-Iweala v boji post šéfky Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Do čela WTO sa prvýkrát postaví žena, keďže druhou kandidátkou je ministerka obchodu Južnej Kórey Yoo Myung-hee.

V pondelok sa v Bruseli predstavitelia vlád členských štátov EÚ dohodli, že podporia 66-ročnú Ngozi Okonjo-Iweala, ktorá patrila medzi favoritov od začiatku hľadania nového šéfa WTO. Je bývalou ministerkou financií Nigérie a má za sebou 25-ročnú kariéru vo Svetovej banke.

Členské štáty približne pred 2,5 týždňom zredukovali počet potenciálnych kandidátov na post šéfa z piatich na dvoch. Tretia fáza konzultácií výberu kandidáta sa skončí v utorok. Potom sa zistí, ktorá z dvoch zostávajúcich kandidátok má väčšiu podporu a prijme sa formálne rozhodnutie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 minútami

Expremiér Peter Pellegrini a bývalá ministerka vnútra Denisa Saková veria, že polícia pri zatýkaní nekoná na politickú objednávku a má dostatok dôkazov. Správa o tom, že polícia mala obviniť bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, Pellegriniho prekvapila.

pred 40 minútami

Novou stálou predstaviteľkou SR pri Európskej únii sa od polovice januára 2021 stane Petra Vargová, súčasná generálna riaditeľka sekcie európskych záležitostí Ministerstva zahraničných vecí. Minister Ivan Korčok ju označil za jednu z najkompetentnejších osobností slovenskej diplomacie. „Som rád, že prvýkrát na tomto poste bude pôsobiť žena,“ dodal.

pred hodinou

„Ani 25 rokov nenahradí ľudské životy, ale je to spravodlivejší trest, ako o tom rozhodol súd prvého stupňa, takže z tohto uhla pohľadu je to malé víťazstvo, pretože veľká bitka nás čaká v hlavnej kauze, kde sú obžalovaní Marian Kočner a Alena Zsuzsová,“ povedal právny zástupca poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic.

pred hodinou

Nielen v Maďarsku vzbudila rozruch kauza europoslanca Fideszu Józsefa Szájera, ktorý sa v Bruseli napriek protipandemickým opatreniam zúčastnil na párty, kde sa podľa médií zúčastnení muži oddávali sexu a konzumovali sa drogy. O poslancovi Szájerovi a jeho úlohe v Orbánovom Fidesze píše viac stránka Co se děje v Maďarsku.

• Fidesz opouští vlivný europoslanec kvůli pandemickému večírku Spekulace vzbudila náhlá rezignace europoslance Fideszu...

Uverejnil používateľ Co se děje v Maďarsku? Utorok 1. decembra 2020

Inzercia

Inzercia