Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. júl 2020, 16:08

Benedikt XVI. sa zúčastnil na pohrebe svojho brata Georga iba online

Benedikt XVI. sa zúčastnil na pohrebe svojho brata Georga iba online

Emeritný pápež Benedikt XVI. sa v stredu osobne nezúčastnil na zádušnej omši za svojho zosnulého staršieho brata Georga Ratzingera, obrad však sledoval vo Vatikáne prostredníctvom internetového prenosu.

Zádušná omša sa konala v katedrále v nemeckom meste Regensburg. Georg Ratzinger zomrel 1. júla vo veku 96 rokov.

Benedikt XVI. (93), vlastným menom Joseph Ratzinger, absolvoval koncom júna prekvapujúcu cestu do svojho rodného Nemecka, kde navštívil svojho chorého brata. Podľa tlačovej agentúry DPA si boli súrodenci veľmi blízki.

Obrad sa konal v regensburskej katedrále, kde Georg Ratzinger, ktorý bol tiež katolíckym kňazom, v rokoch 1964 - 1994 slúžil ako riaditeľ medzinárodne známeho chlapčenského speváckeho zboru Regensburger Domspatzen.

Počet účastníkov pohrebu bol vzhľadom na opatrenia súvisiace s koronavírusovou pandémiou obmedzený. Medzi smútočnými hosťami boli Benediktov súkromný tajomník Georg Gänswein či kardinál Reinhard Marx - arcibiskup Mníchova a Freisingu.

Inzercia

Pápež František minulý týždeň zaslal svojmu predchodcovi kondolenčný list. "Chcem vám v tejto ťažkej chvíli opäť vyjadriť najhlbšiu sústrasť a duchovnú blízkosť," napísal František vo svojom liste, uvádza sa vo vyhlásení Vatikánu. 

Foto: TASR/AP

Dnes treba vedieť

pred 47 minútami
pred hodinou

Budúcoročná Tour de France odštartuje v prístavnom meste Breste na západe krajiny. Bretónsko bude hostiť úvodné štyri etapy podujatia. Úvodné etapy budúceho ročníka Tour sa mali pôvodne uskutočniť v Dánsku, to však privíta štart slávneho podujatia až v roku 2022. (TASR)
 

pred 3 hodinami

V tieto dni sa v Bratislave robí rekonštrukcia električkovej trate do Karlovej Vsi. Na spoji X33 pomáha aj trolejbusár Tomáš Komrska, ktorý zanechal podnikanie a svoje povolanie našiel v šoférovaní vozov MHD. V rozhovore hovorí, prečo keď si sadol za volant, začali na trolejovom vedení visieť „vianočné gule myšlienok“, z ktorých tvorí Zápisky z trolejbusu.