Dva berlínske denníky vyšli s arabskou prílohou

Dva popredné berlínske denníky - Bild a Berliner Zeitung - vyšli dnes aj s arabskými prílohami, uviedla agentúra DPA.

Denníky sa objavili v novinových stánkoch v nemeckej metropole a jej okolí, distribuovali ich aj do tamojších utečeneckých centier.

Cieľovou skupinou štvorstranovej prílohy oboch novín sú utečenci a podľa slov ich vydavateľa - vydavateľstva Axel Springer - obsahuje tipy o tom, kde získať potrebné informácie či ako sa pohybovať v Berlíne a tiež stručnú konverzačnú príručku nemčiny.

Mediálny gigant ďalej uviedol, že výtlačky boli dnes ráno zaslané aj do utečeneckých a registračných centier. Ďalšie cudzojazyčné vydania denníkov však podľa hovorkyne spoločnosti v pláne nie sú.

Denník Bild rozdúchal diskusiu o migrantoch už svojím utorňajším vydaním, v ktorom nezverejnil žiadne fotografie. Takéto rozhodnutie bolo reakciou na kritiku, ktorú si noviny vyslúžili minulý týždeň pre uverejnenie snímky trojročného sýrskeho chlapčeka Ajlana Kurdího, ktorý sa aj s väčšinou svojej rodiny utopil pri pokuse doplávať z Turecka na grécky ostrov Kos.

Zverejnenie fotografie Ajlana svetovými médiami vyvolalo početné reakcie na sociálnych sieťach, kde sa používatelia sporili o otázke, či je etické zdieľať a šíriť takéto fotografie. Bild na diskusiu reagoval utorňajším - výlučne textovým - vydaním denníka, pričom vyhlásil: "Týmto sme chceli ukázať, aké dôležité sú v žurnalistike fotografie."

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo