Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Cirkev Dnes treba vedieť
22. jún 2020, 07:52

Benedikt XVI.

Emeritný pápež sa v pondelok vracia do Vatikánu

Emeritný pápež sa v pondelok vracia do Vatikánu

Benedikt XVI. na cintoríne v Ziegetsdorfe pri hrobe svojich rodičov a najstaršej sestry. Foto - TASR/AP

Bývalá hlava Katolíckej cirkvi navštívila v Nemecku chorého brata aj hrob svojich rodičov a sestry.

Mediálne špekulácie, že Benedikt XVI., ktorý vo štvrtok nečakane pricestoval na návštevu rodnej krajiny, by sa už nemusel vrátiť do Vatikánu, sa nepotvrdili.

Hovorca Regensburgskej diecézy Clemens Neck v nedeľu oznámil, že v pondelok ráno sa emeritný pápež vráti do Večného mesta, ktoré – pomimo pobytu v Castel Gandolfo – opustil prvýkrát od svojej rezignácie v roku 2013.

Program návštevy dosvedčuje, že bola poslednou rozlúčkou s rodnými miestami a zrejme aj s o tri roky starším bratom Georgom.

Agentúra AP zverejnila zábery Benedikta XVI. po prílete do Nemecka Zdieľať

Počas štyroch dní každé ráno spolu slúžili svätú omšu, v sobotu Benedikt navštívil hrob svojich rodičov a najstaršej sestry Marie, ktorá zomrela v roku 1991 a zastavil sa aj v obci Pentling, kde býval v čase svojho pôsobenia na univerzite v Regensburgu (1969 – 1971).

Denník Corriere della Sera informoval aj o tom, že emeritný pápež prekvapil ľudí na ulici, pri ktorých sa pristavil a chvíľu sa s nimi rozprával.

„Emeritný pápež je zoslabnutý, ale plný radosti, stretnutie dvoch bratov bolo pre oboch dojemné a povzbudzujúce,“ uviedla Regensburgská diecéza.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.

pred 5 hodinami

Futbalisti Parmy v základnej zostave so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom prehrali v 1. kole talianskej Serie A s Neapolom 0:2. O triumfe hostí rozhodli v druhom polčase Dries Mertens s Lorenzom Insignem. Kucka odohral celý zápas a videl žltú kartu. Stredopoliar Neapola Stanislav Lobotka sa dostal na ihrisko v 88. minúte.

pred 5 hodinami

Polícia zadržala v Krompachoch (okres Spišská Nová Ves) medzinárodne hľadaného Chineye Whytg Nzedgu z Ghany, na ktorého sú vydané dva európske zatýkacie rozkazy. Hľadaný muž sa mal v Grécku dopustiť drogovej trestnej činnosti, za ktorú bol právoplatne odsúdený na osem rokov väzenia, doživotný trest mu hrozí v prípade dokázania viny za spoluúčasť na vražde.