Threema: Minister spravodlivosti si predvolal sudcu Lindtnera, dôvodom je Kočner

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Threema: Minister spravodlivosti si predvolal sudcu Lindtnera, dôvodom je Kočner

Sudca Dávid Lindtner v popredí v roku 2012. Foto – TASR/Radovan Stoklasa

Predseda Okresného súdu Bratislava III Dávid Lindtner podľa informácií Postoja priateľsky komunikoval s Kočnerom, dával mu aj priateľské právne rady.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Minister spravodlivosti Gábor Gál zavolal sudcu Dávida Lindtnera na osobnú konzultáciu, dôvodom je komunikácia s Kočnerom cez mobilnú aplikáciu Threema. Informoval o tom Denník N

Predseda Okresného súdu Bratislava III podľa informácií, ktoré sme publikovali včera, priateľsky komunikoval s Kočnerom, dával mu aj priateľské právne rady.

Gál bude po stretnutí so sudcom informovať o ďalšom postupe.

Predseda súdu komunikáciu nepovažuje za problém. „V rámci mojej sociálnej štruktúry ho zaraďujem medzi cudzie osoby, ktoré sú mi známe. Medzi takéto osoby zaraďujem stovky osôb, s ktorými nemám žiadny dôverný vzťah a s ktorými bežne komunikujem o spoločenskom dianí,“ reagoval Lindtner pre Postoj.

Podľa našich informácií sa Kočner cez Threemu pýtal Lindtnera aj na sudkyne Okresného súdu (OS) Bratislava III Dášu Onuferovú a Vieru Kukučkovú, ktoré rozhodujú v občianskej a obchodnoprávnej agende.

Obe sudkyne v stanovisku, ktoré poskytli TASR, odmietajú, že by od nich predseda súdu David Lindtner žiadal rozhodovať v Kočnerov prospech. 

Popierajú, že by sa s ním poznali a uviedli, že ak sa preukáže komunikácia ako pravdivá, tak je pre nich správanie predsedu súdu poburujúce.

„Rozhodne popierame, že za nami predseda súdu prišiel s požiadavkou, aby sme konkrétnym spôsobom rozhodli v akejkoľvek nám pridelenej súdnej veci, a teda ani v záujmových veciach Mariana K.,“ tvrdia sudkyne.

Predseda súdu by podľa nich s takouto požiadavkou u nich neuspel. „Mariana K. osobne nepoznáme a nikdy sme sa s ním nestretli,“ doplnili.

Sudkyňa Onuferová mala rozhodovať v spore o dom v Bernolákove, ktorý Kočner kúpil od Denisy Pávekovej. Tá je súčasťou kauzy Technopol Servis, kde je obvinený aj Jozef Dučák. Ten vypovedal vo štvrtok v kauze televíznych zmeniek, kde je Marian Kočner obžalovaný.

Podľa sudkýň bol prípad rozhodnutý v súlade s výsledkami dokazovania a má sa nachádzať na odvolacom súde, ktorý „preskúma správnosť a zákonnosť jej rozsudku“.

Kočner sa mal pýtať Lindtnera aj na sudkyňu Kukučkovú. Z Threemy má však vyplývať iba otázka, či „rozumie robote“. „Vec vedená u Viery Kukučkovej, ktorej sa pravdepodobne komunikácia týkala, je prerušená doposiaľ,“ reagujú sudkyne.

„Obidve zákonné sudkyne majú podporu svojich kolegov na súde, ktorí sú pobúrení zverejneným správaním predsedu súdu, ak sa preukáže ako pravdivé, a ktoré hlboko zasahuje do ich profesionálnej cti,“ uzatvára stanovisko.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo