Drucker odovzdal podpisy na vznik strany, ide k nemu rektorka Kurilovská

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Drucker odovzdal podpisy na vznik strany, ide k nemu rektorka Kurilovská

Lucia Kurilovská. FOTO TASR – Jakub Kotian

Tomáš Drucker požiadal dnes o registráciu svojej strany Dobrá voľba.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker vo štvrtok odovzdal na ministerstve vnútra v Bratislave takmer 30 000 podpisov od občanov a podal žiadosť o registráciu svojej politickej strany Dobrá voľba.

Drucker zdôraznil potrebu spravodlivého zdravotníctva pre všetkých. Hovorí tiež o lepšom živote rodín a seniorov a riešiť chce aj regióny. Tie by mali byť podľa neho silné a fungujúce.

„Chceme ľuďom doručovať obsah, riešiť ich dennodenné problémy. Oni už posúdia, či nás budú považovať za ľavicovú alebo stredovú stranu. Pre nás sú dôležité sociálne problémy mladých,“ povedal Drucker.

Na otázku možnej spolupráce uviedol, že ju vylučuje s extrémistickými stranami. „Diskutovať vieme s každým, o programe, hodnotách,“ povedal.

Pridáva sa Kurilovská

Spolupracovať s Druckerom bude Tomáš Kuča, ktorý s ním spolupracoval už v Slovenskej pošte, na ministerstve zdravotníctva a doteraz pôsobil pri premiérovi Petrovi Pellegrinim.

Do Druckerovej strany ide aj expertka na trestné právo a rektorka Akadémie policajného zboru v Bratislave Lucia Kurilovská. Svoj vstup do politiky potvrdila pre RTVS, televízia o tom informuje na sociálnej sieti. Kurilovská sa uchádzala aj o post sudkyne Ústavného súdu. 

V súvislosti s Druckerovou stranou sa spomínajú aj poslanci Mosta-Híd Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová.

Hovorilo sa aj o Pellegrinim, ale premiér tvrdí, že s Druckerom o spolupráci nehovoril. Priznal však, že v Smere hovoria aj o jeho ďalšom fungovaní. Začiatkom septembra predseda vlády vyhlásil, že sa cíti byť jasným sociálnym demokratom, politika sociálnej demokracie je mu blízka a na svojom politickom presvedčení nemieni nič meniť.

Na registráciu strany je potrebných aspoň 10 000 podpisov. Po ich odovzdaní má Ministerstvo vnútra SR do 30 dní rozhodnúť o registrácii strany. Na Slovensku je zatiaľ registrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí.

 

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo