Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. júl 2019, 07:25

Pri útoku ozbrojencov v Papue-Novej Guinei zahynulo 18 ľudí

Pri útoku ozbrojencov v Papue-Novej Guinei zahynulo 18 ľudí

Tančeníci na Papui-Novej Guinei. FOTO TASR/AP

Išlo zrejme o ďalší konflikt v rámci dlhoročných kmeňových sporov.

Osemnásť ľudí vrátane žien a detí prišlo o život pri útoku ozbrojencov, ku ktorému došlo v stredu v odľahlej dedine v Papue-Novej Guinei. Ako informovala agentúra Reuters, išlo zrejme o ďalší konflikt v rámci dlhoročných kmeňových sporov.

Premiér James Marape prostredníctvom svojej oficiálnej stránky na Facebooku vyzval na zadržanie páchateľov pondelňajšieho útoku, ku ktorému došlo v provincii Hela v hornatej centrálnej oblasti krajiny. 

Marape, ktorý sa predsedom vlády tejto tichomorskej krajiny stal len v máji tohto roku, ako hlavný problém v regióne zmietanom násilnými konfliktami vidí nedostatočné množstvo policajných jednotiek.

Hoci k násilným činom v Papue-Novej Guinei dochádza dlhodobo, jeho najnovší rozsah krajinu ohromil. Marape pripomenul, že aktuálna vlna násilností si vyžiadala už 24 obetí. Dodal, že dva posledné útoky sa odohrali v mierumilovnej komunite, kde to nikto nečakal a všetci sú v šoku.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Holanďan Max Verstappen na Red Bulle zvíťazil na Veľkej cene k 70. výročiu formuly 1. Na okruhu v Silverstone za ním prišli do cieľa Mercedesy druhého Brita Lewisa Hamiltona a tretieho Fína Vallteriho Bottasa.