Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. 06. 2019, 15:24

Veronika Remišová vstupuje do strany Andreja Kisku

Veronika Remišová vstupuje do strany Andreja Kisku

Veronika Remišová. Foto – TASR/Jakub Kotian

Voči Matovičovi neprechovávam osobné nepriateľstvo, vraví Remišová.

Poslankyňa parlamentu a bývalá predsedníčka poslaneckého klubu hnutia OĽaNO sa pridáva k vznikajúcej strane Za ľudí, ktorej lídrom je bývalý prezident Andrej Kiska.

Oznámila to vo štvrtok na tlačovej konferencii. V strane sa chce podľa svojich slov venovať svojim doterajším prioritám – oblasti korupcie a bezpečnosti, ako aj práci polície a prokuratúry.

Remišová tvrdí, že na dosiahnutie zmeny sú okrem prepracovaného programu a kvalitných ľudí potrební aj lídri, „ktorí sa nebudú vzájomne hašteriť, ale budú spolupracovať, zamerajú sa na seriózny program a diskusiu s budúcimi partnermi“.

Slovensko tiež podľa nej potrebuje „konštruktívnu a energickú politiku s úctou k pravde, s ľuďmi v regiónoch“.

Remišová odmietla špekuláciu, že by v prípade úspechu Kiskovej strany mala byť ministerkou vnútra. „Taký prísľub nikdy nebol. Každý rozumný človek vie, že hovoriť o postoch predtým, ako sa skončia voľby, je, nazvem to, bláznovstvo. Je to ako keby mi Andrej Kiska sľuboval, že Slovensko získa päť zlatých medailí ešte predtým, ako sa zúčastníme na olympijských hrách,“ povedala v rozhovore pre Aktuality.sk

Kiska sa podľa jej slov sám definoval ako stredový politik v hodnotových otázkach. „Ja rozumiem tomu, že v súčasnosti sú tu strany, ktoré chcú presadzovať hodnotové témy na jednej a druhej strane. Ak má vláda fungovať, každý bude musieť robiť kompromisy.“

Remišová a ďalší štyria poslanci minulý týždeň oznámili, že nebudú v budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať za hnutie OĽaNO.

Remišová sa zároveň vzdala funkcie predsedníčky poslaneckého klubu hnutia.

„OĽaNO či pána Matoviča by som už nerada kritizovala. Je to pre mňa uzavretá kapitola. Jedno ma však mrzí, doteraz ma osočoval najmä Smer, keďže som upozorňovala na ich škandály a kauzy. Teraz sa k Smeru pridal aj Igor Matovič, neviem čo tým sleduje, ale v záujme Slovenska to nie je,“ vraví Remišová pre Aktuality.sk 

Verí, že prípadná koaličná spolupráca s ním bude dobrá. „Ja neodchádzam s tým, že voči Igorovi Matovičovi prechovávam nejaké osobné nepriateľstvo.“

Strana Smer-SD prijala rozhodnutie bývalej poslankyne OĽaNO spojiť svoje politické sily s bývalým prezidentom "s veľkým pobavením".

"Žena, ktorá nikdy neniesla žiadnu politickú zodpovednosť a ktorá celý čas hovorí o čistote verejného života, sa v mene naplnenia svojich osobných ambícií spojila s najväčším podvodníkom, aký sa kedy vyskytol na slovenskej politickej scéne," uviedol v reakcii Robert Fico.

 

Dnes treba vedieť

15:35

Marian Kotleba vníma prejav prezidentky v parlamente ako kultivovaný a vecný. Predseda ĽSNS ocenil najmä jej slová v súvislosti s rôznymi prílepkami k zákonom počas legislatívneho procesu. (TASR)
 

14:11

Portugalčan Ricardo Cheu už nie je tréner futbalistov Spartaku Trnava. S vedením klubu sa dohodol na rozviazaní kontraktu, osem dní pred plánovaným štartom Fortuna ligy ho nahradil Marián Šarmír. (TASR)

13:27

Poslanci ukončili rokovací deň. Do lavíc zasadnú opäť v utorok, keď budú pokračovať druhými čítaniami o návrhoch v skrátenom legislatívnom konaní. Poslancov čaká ešte prerušená rozprava k novele zákona o spôsobe voľby generálneho prokurátora. (TASR)

 

10:39

Správa prezidentky Čaputovej bola vyrovnaná a férová, reagoval premiér Matovič. Na slová prezidentky o tom, že v prípade kultúrno-etických tém jej chýba poctivá debata, Matovič povedal, že úlohu v tom zohrali médiá. „Myslím si, že skôr médiá strašili takýmito zmenami, robili aj z našich poslancov strašiakov. Omnoho menej to bolo v súlade s realitou,“ dodal.