Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. novembec 2014

Slovenskí biskupi budú mať nového hovorcu. Kováčik mieri do televízie LUX

Hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik sa od pondelka stane programovým riaditeľom TV LUX. V pozícii hovorcu by ho mal nahradiť kňaz Martin Kramara. kovacik-2.jpg Tlačová kancelária KBS v piatok oznámila, že jej riaditeľ Jozef Kováčik bol s platnosťou od ...

Slovenskí biskupi budú mať nového hovorcu. Kováčik mieri do televízie LUX

Hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik sa od pondelka stane programovým riaditeľom TV LUX. V pozícii hovorcu by ho mal nahradiť kňaz Martin Kramara.

Tlačová kancelária KBS v piatok oznámila, že jej riaditeľ Jozef Kováčik bol s platnosťou od 1. decembra vymenovaný za programového riaditeľa TV LUX. Do funkcie ho vymenovala televízna rada. Donedávna bol jej členom aj samotný Kováčik.

Zároveň bol za riaditeľa Klubu priateľov TV LUX vymenovaný doterajší prefekt Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave Marián Bér.

Riaditeľom televízie naďalej ostáva Ján Buc, ktorý ju vedie od roku 2011. Podľa našich informácií mal však v tejto pozícii skončiť už pred niekoľkými týždňami, ale zatiaľ sa nepodarilo nájsť jeho nástupcu. Buc je momentálne práceneschopný a do televízie by sa už nemal vrátiť.

Inzercia

Kováčik je v súčasnosti nielen hovorcom KBS a riaditeľom TK KBS, ale aj správcom bratislavskej farnosti Kráľovnej rodiny. „Onedlho končí moje tretie funkčné obdobie vo funkcii hovorcu KBS, túto službu vykonávam už viac ako osem rokov a uplynulo aj desať rokov vo funkcii riaditeľ TK KBS. Onedlho postupne tieto funkcie odovzdám svojmu nástupcovi,“ povedal pre TK KBS Kováčik.

Trojročné funkčné obdobie hovorcu slovenských biskupov sa Kováčikovi skončí až o rok. Podľa našich zistení k výmene na tejto pozícii dôjde už v najbližších dňoch. Ako nový hovorca sa najčastejšie spomína kňaz Žilinskej diecézy Martin Kramara, ktorý v súčasnosti pracuje na sekretariáte KBS.  

Imrich Gazda 

Odporúčame

Vatikán neodmieta vojenský zásah proti Islamskému štátu

Vatikán neodmieta vojenský zásah proti Islamskému štátu

Teror Islamského štátu je taký brutálny, že si vyžaduje vojenský zásah. Len niekoľko hodín pred cestou pápeža Františka do Turecka to povedal vysoký predstaviteľ Svätej stolice.Islamský štát Iraku a Levanty (ISIS)  klesol na "úroveň barbarstva a nepredstaviteľných ukrutností". Počas stretnutia s au...

Prezident vyhlásil referendum o ochrane rodiny

Prezident vyhlásil referendum o ochrane rodiny

Referendum o ochrane rodiny, ktoré iniciovala Aliancia za rodinu sa uskutoční už o desať týždňov. Dnes o tom rozhodol prezident Andrej Kiska. img_5271b.jpg „Chcem oznámiť, že som dnes podpísal rozhodnutie o vyhlásení referenda s troma otázkami petície občanov – ide ...