Slovenskí biskupi budú mať nového hovorcu. Kováčik mieri do televízie LUX

Hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik sa od pondelka stane programovým riaditeľom TV LUX. V pozícii hovorcu by ho mal nahradiť kňaz Martin Kramara.

Tlačová kancelária KBS v piatok oznámila, že jej riaditeľ Jozef Kováčik bol s platnosťou od 1. decembra vymenovaný za programového riaditeľa TV LUX. Do funkcie ho vymenovala televízna rada. Donedávna bol jej členom aj samotný Kováčik.

Zároveň bol za riaditeľa Klubu priateľov TV LUX vymenovaný doterajší prefekt Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave Marián Bér.

Riaditeľom televízie naďalej ostáva Ján Buc, ktorý ju vedie od roku 2011. Podľa našich informácií mal však v tejto pozícii skončiť už pred niekoľkými týždňami, ale zatiaľ sa nepodarilo nájsť jeho nástupcu. Buc je momentálne práceneschopný a do televízie by sa už nemal vrátiť.

Kováčik je v súčasnosti nielen hovorcom KBS a riaditeľom TK KBS, ale aj správcom bratislavskej farnosti Kráľovnej rodiny. „Onedlho končí moje tretie funkčné obdobie vo funkcii hovorcu KBS, túto službu vykonávam už viac ako osem rokov a uplynulo aj desať rokov vo funkcii riaditeľ TK KBS. Onedlho postupne tieto funkcie odovzdám svojmu nástupcovi,“ povedal pre TK KBS Kováčik.

Trojročné funkčné obdobie hovorcu slovenských biskupov sa Kováčikovi skončí až o rok. Podľa našich zistení k výmene na tejto pozícii dôjde už v najbližších dňoch. Ako nový hovorca sa najčastejšie spomína kňaz Žilinskej diecézy Martin Kramara, ktorý v súčasnosti pracuje na sekretariáte KBS.  

Imrich Gazda 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo