Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
26. júl 2018

Z londýnskeho podujatia vyhodili stánok pro-life organizácie

V čase, keď sa dožadujeme slobody prejavu, tu máme zastupiteľstvo umlčiavajúce proliferov, ktorí pomáhajú ženám v núdzi, tvrdí britská charitatívna organizácia.
Z londýnskeho podujatia vyhodili stánok pro-life organizácie

Stánok charitatívnej organizácie Life na podujatí Lambeth Country Show (Foto: Facebook/Life)

V londýnskom samosprávnom obvode Lambeth sa každoročne koná spoločenské podujatie s názvom Lambeth Country Show. V tretí júlový víkend tu chodieva viac ako 150-tisíc ľudí.

Súčasťou akcie, podobnej našim jarmokom, sú umelecké vystúpenia a tiež prezentácie rôznych organizácií a spolkov.

Svoj stánok si tam tento rok zriadila aj pro-life organizácia s názvom Life (Život). Tá pomáha najmä tehotným ženám, ktoré sú v ťažkej životnej situácii, a tým, ktoré sa rozhodli napriek rizikovému tehotenstvu pre inú alternatívu ako potrat.

Prečítajte si  tiež:
Doktor v Anglicku tvrdil, že rod získavame podľa pohlavia. Vyhodili ho Zdieľať

V prvý deň podujatia dobrovoľníci z organizácie prezentovali v stánku okrem iného aj informácie o vývoji plodu dieťaťa v tehotenstve. Použili pritom modely plodu dieťaťa v rôznych štádiách tehotenstva alebo obrázky nenarodených detí. Poskytovali takisto informácie o možnostiach pomoci pre ženy v rizikovom tehotenstve alebo náročnej sociálnej situácii.

Keď prišli na akciu ďalší deň, svoj stánok našli rozobraný. Organizátori im povedali, že rozhodnutie zrušiť ho prišlo od tamojšieho miestneho zastupiteľstva, ktoré akciu sponzoruje.

„Neuviedli nám presný dôvod. Povedali nám, že naša organizácia je proti ich hodnotám a tomu, čo chcú finančne podporovať. Avšak o aké hodnoty ide, nepovedali,“ tvrdí v stanovisku Life.

Jeden z členov mestskej rady Ed Davie na sociálnej sieti napísal, že organizácia nemala na podujatie oficiálne povolenie a údajne sa nenachádzala na schválenom zozname prezentujúcich.

V inom príspevku zastupiteľstvo napísalo, že v prihlasovacej žiadosti uviedla „nesprávne informácie“. Ani to však bližšie nešpecifikovalo.

Organizácia Life tvrdí, že ide o výmysel. „Môžeme zdokumentovať a potvrdiť oficiálnu rezerváciu, platbu aj účasť na zozname,“ napísala s tým, že v žiadosti sa jasne prihlásili ako pro-life združenie. Potvrdenie zverejnili aj na facebooku.

Tvrdia tiež, že v ich stánku nebolo nič problematické. V žiadosti o účasť na podujatí poslali fotografie z predošlých akcií, na ktorých použili rovnaké názorné modely a obrázky.

Inzercia

„Nič z nášho stánku nebolo urážlivé,“ vraví zástupkyňa organizácie Life Anne Scanlanová. „Boli tam modely plodu dieťaťa a obrázky nenarodených detí v rôznych prenatálnych štádiách, ktoré sa dajú vidieť na akejkoľvek webovej stránke o tehotenstve.“


Zrušený stánok charitatívnej organizácie Life. Foto – Facebook/Life

Organizácia považuje rozhodnutie miestnej samosprávy za autoritatívne a diskriminačné.

„V čase, keď sa dožadujeme slobody prejavu, tu máme zastupiteľstvo agresívne umlčiavajúce hlas proliferov, ktorí sa snažia pomôcť bezbranným ženám v núdzi a vzdelávajú ľudí o živote pred narodením,“ hovorí Scanclanová.

„V súčasnosti je bežné a zjavne prijateľné, že ak sa niekto odváži vyjadriť názor, ktorý nie je v prospech potratov, riskuje hlasný a sústavný útok.“

Organizácia očakáva od zastupiteľstva Lambethu vysvetlenie a ospravedlnenie.

„Tvrdia, že sme proti ich hodnotám. Sme zvedaví, aké hodnoty to sú, a tešíme sa na podrobnejšie vysvetlenie.“

Tento stupeň cenzúry je podľa Scanlanovej hrôzostrašný. „Dokonca ľudia, ktorí nezdieľajú náš postoj, to pripúšťajú. Nesmieme žiť v spoločnosti, kde nemôžeme verejne vyjadriť svoj názor,“ dodáva.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame