Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
19. júl 2018

Saganova najväčšia prehra

Sklamanie z rozpadu manželstva Petra Sagana dokazuje, aké vysoké očakávania sme od chlapca zo Žiliny mali.  
Saganova najväčšia prehra

Peter Sagan s manželkou Katarínou na audiencii vo Vatikáne. 24. januára 2018. (Foto: TASR/AP)

Nikdy neviete, čo v peletóne vymyslí. Jeho súperi, ale aj fanúšikovia si už zvykli, že dokáže prekvapiť nečakaným správaním, ako aj originálnym a spontánnym žartom.

Aj preto si mnohí mysleli, že facebookový status zo stredy večera je len ďalším vtipom. 

Všetko však nasvedčuje tomu, že Peter Sagan sa po necelých troch rokoch manželstva skutočne rozchádza s manželkou Katarínou. 

„Po dlhom a dôkladnom rozhovore sme s Katkou dospeli k záveru, že by bolo oveľa lepšie, ak by sme ako pár skončili. Cítime, že by sme mali pokračovať v našich životoch ako dobrí priatelia, a obaja súhlasíme, že je to správne rozhodnutie,“ napísal Sagan v angličtine na svojom oficiálnom facebookovom profile. 

Ďalej uviedol, že spolu prešli fantastickú cestu a dostalo sa im požehnania v podobe syna Marlona, ktorý má len deväť mesiacov. 

„Necítime k sebe nič zlé, iba pôjdeme svojou vlastnou cestou so vzájomným rešpektom,“ napísal s tým, že ich spoločným zameraním teraz bude Marlon. „Budeme robiť všetko pre to, aby sme mu poskytli starostlivé prostredie pre jeho výchovu, a budeme oddanými a milujúcimi rodičmi, ktorých potrebuje,“ dodal. 

Sagan oznámil, že viac záležitosť komentovať nebude a poďakoval sa všetkým za rešpektovanie súkromia.  

Status o rozchode následne zdieľala aj jeho manželka Katka. 

Inzercia

Ako sme spomínali v úvode, mnohí fanúšikovia správe nemôžu uveriť a hovoria buď o ďalšom žarte, alebo útoku hackera. Na vtip by šlo o príliš silnú kávu, hoci pri Saganovi nikto nevie. V prípade hackerského útoku by boli veci zrejme už dávno uvedené na správnu mieru. V hre by teoreticky mohla byť ešte marketingová stratégia v súvislosti s novou knihou Petra Sagana Môj svet, ktorá vyjde v októbri, a očakáva sa, že pôjde o globálny bestseller. Otázne však je, na čo by mal tento typ kamufláže slúžiť. 

Preto cyklistická verejnosť berie informáciu o rozchode Saganovcov ako hotovú vec. Niekoľko vecí k nej možno povedať. 

V súvislosti so životom globálnych celebrít si netreba vytvárať zbytočné očakávania, čo bolo však v prípade Sagana pre slovenského fanúšika zvlášť ťažké. Veď chlapec zo Žiliny vyrastal vo veriacej rodine, k cyklistike sa dostal vďaka saleziánom, vzal si katolícke dievča z Oravy, mali svadbu, nikto neriešil žiadne aféry. 

„Sklamanie fanúšikov viac ako o Saganovi hovorí o nás, lebo dokazuje, aké veľké očakávania sme voči nemu mali.“ Zdieľať

Keď sa začiatkom tohto roku Peter Sagan s manželkou Katkou a svojou mamou stretol vo Vatikáne s pápežom Františkom, talianske noviny písali o Saganovi ako silno veriacom človeku: „Sagan je veľmi nábožný, tak ako celá jeho rodina. Jeho otec s ním cestuje na preteky a vždy, keď Peter vyjde z tímového autobusu rozdávať autogramy, dá mu krížik na čelo,“ písala Gazzetta dello Sport. 

Tak ho malo veľa fanúšikov zafixovaného – svetový fenomén, ale stále aj katolícke chalanisko zo Slovenska. 

Sklamanie fanúšikov, zvlášť veriacich, je pochopiteľné. Viac ako o Petrovi Saganovi však hovorí o nás, lebo dokazuje, že sme mali voči trojnásobnému majstrovi sveta veľmi veľké očakávania. Doteraz zvládal, ba prekonával aj tie športové, aj osobné.

Po správe o rozpade jeho manželstva zostane pre nás výnimočným cyklistom, no aj nespravodlivá diskvalifikácia z Tour de France bude menej bolestivá ako najnovšia prehra Petra Sagana. 

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.