Sagan ide za pápežom. Možno mu pokrstí syna

Sagan ide za pápežom. Možno mu pokrstí syna

Foto: TASR/AP

Svetoznámy cyklista plánuje požiadať Svätého Otca o krst svojho syna.

Trojnásobný majster sveta v cyklistike Peter Sagan sa o dva týždne stretne vo Vatikáne s pápežom Františkom. 

Pontifikovi prinesie ako dar bicykel značky Specialized, ktorý je špeciálne upravený – v tme odráža biele svetlo a má viaceré detaily ako znak Vatikánu, pápežský erb či argentínsku vlajku spolu s menom Francesco. 

Ako píše taliansky denník La Gazzetta dello Sport, pre Slováka to bude veľmi emotívna chvíľa. „Sagan je veľmi nábožný, tak ako celá jeho rodina. Jeho otec s ním cestuje na preteky a vždy, keď Peter vyjde z tímového autobusu rozdávať autogramy, dá mu krížik na čelo,“ uvedli noviny, ktoré zároveň zverejnili aj dve fotky „papacykla“.

Peter Sagan sa k pápežovi dostane vďaka Andreovi Calcagnimu, obchodnému riaditeľovi spoločnosti Volkswagen Italia, ktorá je napojená na firmu Specialized. 

Súčasťou Saganovej návštevy Ríma bude okrem audiencie u pápeža aj súkromná návšteva Sixtínskej kaplnky a rímskeho obchodu Specialized. 

Sprevádzať ho bude manželka, sestra a mama. „Má v úmysle požiadať pápeža, aby mu pokrstil prvorodeného syna Marlona,“ povedal Ermanno Leonardi zo spoločnosti Specialized. 

Sagan sa momentálne pripravuje v Austrálii na prvé preteky sezóny Tour Down Under, ktoré sú na programe od 16. do 21. januára. 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo