Redakcia

Za obsahom Postoja stojí tím profesionálov, ktorí do tohto projektu prišli z viacerých najvýznamnejších slovenských médií. Zastávali v nich významné pozície a získali viacero novinárskych cien.

Šéfredaktorom konzervatívneho denníka Postoj je Fero Múčka. Pôsobil v magazínoch TREND a .týždeň ako zástupca šéfredaktora a ako komentátor denníka SME.

Ďalšími tvárami Postoja sú Martin Hanus, Jozef Majchrák či Jaroslav Daniška, ktorí sa venujú najmä politickým a spoločenským témam. Samostatnú sekciu Svet kresťanstva vedie cirkevný analytik Imrich Gazda a Adam Takáč. Spoločenským témam sa najčastejšie venuje Pavol Rábara.

Jana Zlatohlávková

Jana Zlatohlávková

Redaktor

Vyštudovala žurnalistiku a katolícku teológiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Pracovala v Slovenskom rozhlase, v TA3 a TV LUX a tiež ako hovorkyňa v štátnej správe. Je vydatá, má tri deti a pred časom vymenila bratislavské mestské prostredie za vidiecky život na myjavských kopaniciach.

Erik Potocký

Erik Potocký

Redaktor

Vyštudoval politické vedy na Trnavskej univerzite. Profesne v minulosti pôsobil v spravodajstve TASR, v názorovom oddelení denníka Pravda a ostatných desať rokov strávil ako spravodajca v redakcii Rádiožurnálu Slovenského rozhlasu (Rtvs) so špecializáciou na zdravotníctvo. Žije v Senci a s manželkou Alenou majú dvoch synov - dvojičky.

Eva Čobejová

Eva Čobejová

Redaktor

Vyštudovala žurnalistiku, pracovala v denníku Smena, SME, v týždenníku Domino Fórum a v časopise .týždeň. S manželom vychovali jednu dcéru.

Fero Múčka

Fero Múčka

Šéfredaktor

Dlhoročný ekonomický novinár, bývalý zástupca šéfredaktora v biznis magazíne Trend, komentátor denníka SME a zástupca šéfredaktora v magazíne .týždeň. Je šéfredaktorom denníka Postoj.

Martin Hanus

Martin Hanus

Zástupca šéfredaktora

Vyštudovaný germanista, svoj pracovný život začal ako učiteľ, až presedlal na novinárčinu. V rokoch 2002 až 2004 pracoval ako redaktor v týždenníku Domino fórum, v decembri 2004 stál pri zrode časopisu .týždeň, od roku 2008 do roku 2014 v ňom pôsobil ako zástupca šéfredaktora. Je ženatý, má tri deti, žije v Bratislave. Zástupca šéfredaktora denníka Postoj.

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška

Redaktor

Píše o politických, spoločenských a náboženských témach. Študoval politické vedy na Trnavskej univerzite, Karlovej univerzite v Prahe a na Varšavskej univerzite, je šéfredaktorom revue Impulz, spolupracuje na relácii Reflektor (rádio Devín), moderuje reláciu K2 o kultúre (Rádio Slovensko) a diskusiu Do kríža na RTVS. S rodinou žije v Pustých Úľanoch.

Jozef Majchrák

Jozef Majchrák

Redaktor

Vyštudoval sociológiu a politické vedy. Pracoval ako analytik v Inštitúte pre verejné otázky, neskôr ako redaktor a komentátor denníka Hospodárske noviny. Od roku 2006 do roku 2015 pôsobil v časopise .týždeň. Do denníka Postoj prišiel v auguste 2015. Venuje sa najmä domácej a zahraničnej politike a historickým témam. Je ženatý, má tri deti, žije v Pezinku.

Pavol Rábara

Pavol Rábara

Redaktor

Študoval žurnalistiku v Ružomberku a na vysokej škole LUMSA v Ríme. Absolvoval Kolégium Antona Neuwirtha, je členom Spoločenstva Ladislava Hanusa. S novinárčinou začínal ako stážista v týždenníku TREND, spolupracoval s Mediálne.sk. Tri roky pracoval v agentúre SITA. Pre Postoy.sk píše od roku 2006.

 Imrich Gazda

Imrich Gazda

Redaktor

Venuje sa náboženským témam, najmä aktuálnemu dianiu v kresťanských cirkvách. Vyštudoval dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. V minulosti pôsobil na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Lukáš Obšitník

Lukáš Obšitník

Redaktor

Vyštudoval učiteľstvo histórie a náuky o spoločnosti na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. Zaujíma sa o históriu, politiku, literatúru a filmy. Pre Postoy.sk začal písať v roku 2006. Obľubuje westerny a kriminálky.

Adam Takáč

Adam Takáč

Redaktor

Študoval žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku a na Univerzite Komenského v Bratislave. Venuje sa spoločenským témam.

Ján Krupa

Ján Krupa

Redaktor

Študoval teológiu v Prešove, Eichstätte a Ríme. Pôsobí hlavne ako farár gréckokatolíkov v Banskej Bystrici. Popritom pracuje ako náboženský redaktor Rádia LUMEN a píše a prekladá o cirkevných otcoch, východných cirkvách a islame pre časopisy Impulz, Slovo a Verba Theologica. Je ženatý a má dve dcéry.

Lukáš Melicher

Lukáš Melicher

Riaditeľ vydavateľstva

Vyštudoval žurnalistiku, už počas štúdia pracoval v médiách. Neskôr pôsobil v Slovenskej katolíckej charite a dnes vedie vydavateľstvo denníka Postoj. Je ženatý a má dvoch synov a jednu dcéru.

Peter Balberčák

Peter Balberčák

Projektový manažér

Jana  Vinterová

Jana Vinterová

Redaktor

Mamka troch detí, členka Slovenského skautingu, členka Fóra pre kultúru. Vyštudovala učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a etickej výchovy na Prešovskej univerzite. Autorka knihy Spoľahni sa (Pohľad do duše skauta). Venuje sa jazykovým korektúram textov.