Redakcia

Za obsahom Postoja stojí tím profesionálov, ktorí do tohto projektu prišli z viacerých najvýznamnejších slovenských médií. Zastávali v nich významné pozície a získali viacero novinárskych cien.

Šéfredaktorom konzervatívneho denníka Postoj je Fero Múčka. Pôsobil v magazínoch TREND a .týždeň ako zástupca šéfredaktora a ako komentátor denníka SME.

Ďalšími tvárami Postoja sú Martin Hanus, Jozef Majchrák či Jaroslav Daniška, ktorí sa venujú najmä politickým a spoločenským témam. Samostatnú sekciu Svet kresťanstva vedie cirkevný analytik Imrich Gazda. Spoločenským témam sa najčastejšie venujú Pavol Rábara a Zuzana Hanusová.

Fero Múčka

Fero Múčka

Šéfredaktor

Dlhoročný ekonomický novinár, bývalý zástupca šéfredaktora v biznis magazíne Trend, komentátor denníka SME a zástupca šéfredaktora v magazíne .týždeň. Je šéfredaktorom denníka Postoj.

Martin Hanus

Martin Hanus

Zástupca šéfredaktora

Vyštudovaný germanista, svoj pracovný život začal ako učiteľ, až presedlal na novinárčinu. V rokoch 2002 až 2004 pracoval ako redaktor v týždenníku Domino fórum, v decembri 2004 stál pri zrode časopisu .týždeň, od roku 2008 do roku 2014 v ňom pôsobil ako zástupca šéfredaktora. Je ženatý, má tri deti, žije v Bratislave. Zástupca šéfredaktora denníka Postoj.

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška

Redaktor

Píše o politických, spoločenských a náboženských témach. Študoval politické vedy na Trnavskej univerzite, Karlovej univerzite v Prahe a na Varšavskej univerzite, je šéfredaktorom revue Impulz, má reláciu na rádiu Lumen a Devín. V minulosti pôsobil ako poradca ministra vnútra, na Ústave pamäti národa a v časopise Týždeň. Je ženatý, s rodinou žije v Pustých Úľanoch.

Jozef Majchrák

Jozef Majchrák

Redaktor

Vyštudoval sociológiu a politické vedy. Pracoval ako analytik v Inštitúte pre verejné otázky, neskôr ako redaktor a komentátor denníka Hospodárske noviny. Od roku 2006 do roku 2015 pôsobil v časopise .týždeň. Do denníka Postoj prišiel v auguste 2015. Venuje sa najmä domácej a zahraničnej politike a historickým témam. Je ženatý, má tri deti, žije v Pezinku.

Pavol Rábara

Pavol Rábara

Redaktor

Študoval žurnalistiku v Ružomberku a na vysokej škole LUMSA v Ríme. Absolvoval Kolégium Antona Neuwirtha, je členom Spoločenstva Ladislava Hanusa. S novinárčinou začínal ako stážista v týždenníku TREND, spolupracoval s Mediálne.sk. Tri roky pracoval v agentúre SITA. Pre Postoy.sk píše od roku 2006.

 Imrich Gazda

Imrich Gazda

Redaktor

Venuje sa dianiu vo Vatikáne a v Katolíckej cirkvi. Vyštudoval dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobí na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku. Je ženatý, má tri deti, žije v Ružomberku.

Zuzana Hanusová

Zuzana Hanusová

Redaktor

Študovala žurnalistiku a germanistiku. Začínala ako redaktorka a moderátorka regionálneho spravodajstva Slovenskej televízie. V práci novinárky pokračovala ako redaktorka zahraničného spravodajstva vtedajšej STV a neskôr ako redaktorka domáceho spravodajstva Slovenského rozhlasu. Je vydatá, má tri deti a žije v Bratislave.

Lukáš Obšitník

Lukáš Obšitník

Redaktor

Vyštudoval učiteľstvo histórie a náuky o spoločnosti na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. Zaujíma sa o históriu, politiku, literatúru a filmy. Pre Postoy.sk začal písať v roku 2006. Obľubuje westerny a kriminálky.

Adam Takáč

Adam Takáč

Redaktor

Študuje na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Venuje sa spoločenským témam a dianiu vo Vatikáne.

Ján Krupa

Ján Krupa

Redaktor

Študoval teológiu v Prešove, Eichstätte a Ríme. Pôsobí hlavne ako farár gréckokatolíkov v Banskej Bystrici. Popritom pracuje ako náboženský redaktor Rádia LUMEN a píše a prekladá o cirkevných otcoch, východných cirkvách a islame pre časopisy Impulz, Slovo a Verba Theologica. Je ženatý a má dve dcéry.

Lukáš Melicher

Lukáš Melicher

Riaditeľ vydavateľstva

Vyštudoval žurnalistiku, už počas štúdia pôsobil ako redaktor domácej redakcie v tlačovej agentúre SITA. Neskôr pracoval v Slovenskej katolíckej charite ako manažér pre komunikáciu a PR. S Postojom spolupracuje už od roku 2008.

Peter Balberčák

Peter Balberčák

Projektový manažér

Jana  Vinterová

Jana Vinterová

Redaktor

Mamka troch detí, členka Slovenského skautingu, členka Fóra pre kultúru. Vyštudovala učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a etickej výchovy na Prešovskej univerzite. Autorka knihy Spoľahni sa (Pohľad do duše skauta). Venuje sa jazykovým korektúram textov.