Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. december 2016

Najlepšími plavcami roka Phelps a Hosszúová

Američana Michaela Phelpsa a Maďarku Katinku Hosszúovú vyhlásili za najlepších plavcov roka 2016. Ocenenie Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) si prevzali na slávnostnom ceremoniáli v kanadskom Windsore v predvečer otvorenia MS v krátkom bazéne. Hosszúová ovládla anketu vyhlasovanú od roku 2010 tretíkrát za sebou, Phelps získal cenu druhýkrát.

Phelps na OH v Riu de Janeiro vyšperkoval svoju jedinečnú zbierku o päť zlatých olympijských medailí a jednu striebornú, čím si ešte posilnil pozíciu najúspešnejšieho olympionika všetkých čias. Po piatej účasti na OH ukončil v 31 rokoch kariéru s bilanciou 23 zlatých, tri strieborné a dva bronzové kovy. Za to získal od FINA aj špeciálne ocenenie s názvom "Aquatic Legend, the Greatest of All Time".
      

Dvadsaťsedemročná Hosszúová získala v Riu tri tituly a jedno striebro, navyše všetky v individuálnych súťažiach, čím sa stala najúspešnejšou plavkyňou hier. Hosszúová, ktorá je označovaná za najvšestrannejšiu plavkyňu súčasnosti, sa dočkala až pri štvrtej účasti na OH.
      

Ceny pre najlepšie vodnopólové družstvá si z Ceasar's Hotel odniesli reprezentanti Srbska a reprezentantky USA. Najlepšími skokanmi do vody sa stali Čchen Aj-sen a Š' Tching-mao z Číny, ruské akvabely Natalia Iščenková a Svetlana Romašinová prevzali ocenenia v synchronizovanom plávaní. Informovala o tom oficiálna webstránka FINA.

Inzercia

Odporúčame

Lesníci začali s predajom vianočných stromčekov, na trh ich dodajú 5000

Lesníci začali s predajom vianočných stromčekov, na trh ich dodajú 5000

Štátny podnik Lesy SR dodá v tomto roku na slovenský trh približne 5000 vianočných stromčekov. Predaj sa na väčšine miest začal už v pondelok (5. 12.) a bude pokračovať do vypredania zásob. V ponuke prevažuje smrek obyčajný a borovica čierna z produkčných lesných plôch. Z plantáží vianočných stromčekov ponúkajú lesníci firmám i jednotlivcom najmä jedle kaukazské. TASR o tom dnes informoval hovorca Lesov SR Vlastimil Rezek.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.