Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. august 2016

Kažimír ponúkol pomoc Nesrovnalovi pre zmiznuté hárky z petície proti hazardu

Minister financií Peter Kažimír ponúkol pomoc primátorovi hlavného mesta Ivovi Nesrovnalovi pre zmiznuté petičné hárky z petície proti hazardu v Bratislave.

Ministerstvo bude skúmať možnosti legislatívnych krokov, ktoré by vyriešili následky vzniknuté zmiznutím petičných hárkov. TASR o tom informoval tlačový odbor rezortu financií.

"Budeme spoločne hľadať cestu na vyriešenie tejto situácie," skonštatoval Kažimír. Jeho ministerstvo chce nájsť také riešenie, ktoré by bolo ústretové k Bratislavčanom, ktorí svojím podpisom podporili petíciu za zákaz hazardu v hlavnom meste. Zmiznutie časti petičných hárkov vníma rezort ako "nehorázny výsmech" všetkým ľuďom, ktorí sa do tejto iniciatívy zapojili.

Bratislavskému magistrátu chýba 3039 z 8018 hárkov z petície za zákaz hazardu v hlavnom meste, ktorá bola odovzdaná v podatelni magistrátu koncom júna. Vo štvrtok (18. 8.) to potvrdil primátor Nesrovnal, no zmiznutie hárkov z magistrátu vysvetliť nevedel. Petíciu svojím podpisom podporilo celkovo 136.139 Bratislavčanov.

Podľa zástupcu petičného výboru a starostu bratislavského Lamača Petra Šramka bolo na jednom hárku tejto petície v priemere 16 podpisov. Chýbať tak môže vyše 48.000 podpisov.

Petícia za zákaz hazardu v Bratislave bola spustená minulý rok v máji primátorom Bratislavy a starostami jej mestských častí. Iniciatívu zdôvodnili tým, že výskyt hazardu i počet kasín a herní v hlavnom meste presiahol únosnú mieru. 

Vyzbierané a v júni odovzdané petičné hárky mal magistrát hlavného mesta najprv skontrolovať. Následne sa plánovali hárky predložiť do mestského zastupiteľstva na vyjadrenie mestským poslancom. Až potom sa mal začať proces VZN o zrušení hazardu na území Bratislavy. Po schválení a vydaní VZN sa totiž od dátumu jeho účinnosti nebudú vydávať nové licencie na prevádzkovanie hazardných hier na území hlavného mesta.
 

Inzercia

Odporúčame