Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. január 2024, 09:53

Nové obvinenie

Polícia viní Gašpara a Bödöra z odpočúvania Krajniakovej kaviarne

Polícia viní Gašpara a Bödöra z odpočúvania Krajniakovej kaviarne

Foto: TASR/Jakub Kotian

Kajúcnik Ľudovít Makó vypovedal, že odpočúvanie slúžilo na politický súboj a získavanie informácií o súperovi.

Polícia obvinila poslanca Smeru Tibora Gašpara a oligarchu Norberta Bödöra z prečinu porušenia dôvernosti ústneho prejavu. Ide o prípad nelegálnych odposluchov v kaviarni Milana Krajniaka.

Obvinenie bolo vznesené aj ďalším štyrom ľuďom ešte v decembri minulého roka. Okrem Gašpara a Bödöra ide o bývalého príslušníka SIS Mariána Zetochu či kajúcnika Ľudovíta Makóa. Informujú o tom Aktuality.

Bödör je obvinený aj z podplácnia a Zetocha z prijímania úplatkov. Makóa vinia z porušenia dôvernosti ústneho prejavu a rovnako aj z prijímania úplatkov. 

Podľa portálu o odpočúvani vypovedal v roku 2020 Makó. „Čo sa týka Borisa Kollára, tak v rámci eliminovania jeho politických krokov a ambícií sme zabezpečili odpočúvanie priestoru kaviarne v Starom Meste niekde pri Kozej ulici, pod stolom, v stene, presnejšie to uviesť neviem, stretávali sa pri konkrétnom stole, a tak bolo inštalované zariadenie najskôr len pri tomto stole, a keď sa presúvali, tak boli záznamy aj z ďalšieho zariadenia umiestneného v stene, ktoré bolo silnejšie," citujú Aktuality z jeho výpovede.

Opodčúvanie sa malo diať za vlády Smeru. Vtedajší opozičný poslanec Krajniak sa podľa Aktualít v kaviarni stretával napríklad aj s Danielom Lipšicom, Borisom Kollárom či bratmi Pčolinskými.

Inzercia

Makó vypovedal, že odpočúvanie slúžilo na politický súboj a získavanie informácií o súperovi. Podľa neho výstupy odovzávali Gašparovi a Bödörovi a cieľom bolo eliminovať Kollárovu Sme rodina, lebo odoberala voličov Smeru. 

Gašpar pôsobí v súčasnosti ako predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť. Opozičná SaS v stredu podala návrh na jeho odvolanie z funkcie. Zdôvodnila to tým, že čelí niekoľkým obvineniam. 

Liberáli tiež tvrdia, že s bývalým policajným prezidentom odmietajú komunikovať aj diplomati a vláde vysielajú signály, že si ho na poste šéfa výboru neželajú. 

Gašpar sa už od nástupu novej vlády spomína ako možný kandidát na riaditeľa Slovenskej informačnej služby. Premiér Robert Fico koncom decembra uviedol, že je pre neho najhorúcejším kandidátom na túto pozíciu, lebo ho považuje za jedného z najlepšie pripravených ľudí.

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha sa na Telegrame chváli, že poskytol rozhovor pre ruskú televíziu Rossija 1. „Ruský novinár mi vravel, že vraj som prvý z vládnych politikov z členských krajín EÚ, ktorý mu dal rozhovor - o to viac ma to teší," píše Blaha. „Novinára z Rossija 1 zaujalo aj moje video jesenného upratovania, v Rusku z toho bol vraj hit - je fajn, že Duchoňova melódia sa šíri svetom," povedal na margo zvesenia portrétu prezidentky, ktorý nahradil portrétom masového vraha Che Guevaru, za čo ho trestne stíha NAKA.

pred 2 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.