Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. jún 2016

Britský sektor služieb by po brexite mohol stratiť 400 000 pracovných miest

Británia by po tzv. brexite, teda odchode z Európskej únie (EÚ), mohla stratiť státisíce pracovných miest v kľúčovom sektore služieb.

Varuje britský minister financií George Osborne pred referendom, ktoré je naplánované na 23. júna. Informovala o tom agentúra Reuters.

Prieskumy verejnej mienky pritom naznačujú, že varovné slová vládnych predstaviteľov pred dôsledkami brexitu nepadajú na "úrodnú pôdu" a na názory voličov nemajú veľký vplyv.

V sektore služieb však pracuje najviac obyvateľov Británie, zhruba 25 miliónov ľudí. Podľa Osborna po odchode z únie by až 400.000 z nich mohlo v nasledujúcich dvoch rokoch prísť o prácu.

Kampaň oboch táborov, stúpencov aj odporcov brexitu, sa tri týždne pred referendom vyostruje a obe strany sa navzájom obviňujú zo zavádzania a preháňania faktov.

Zotrvanie v EÚ podporuje aj Tim Clark, šéf arabských aerolínií Emirates. Obáva sa negatívnych dôsledkov brexitu nielen pre Britániu, ale aj pre celú 28-člennú úniu. Domnieva sa, že neistota v ekonomike povedie k zníženiu dopytu po cestovaní a lietaní. Aerolínie Emirates lietajú do 32 miest v 18 štátoch EÚ.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.