Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2023, 12:39

Rodiny rukojemníkov zajatých Hamasom nechcú trest smrti pre teroristov

Izraelský minister pre národnú bezpečnosť Itamar Ben-Gvir z krajne pravicovej koaličnej strany Židovská sila prijatie takéhoto zákona vehementne presadzuje.

Rodiny rukojemníkov zajatých palestínskym militantným hnutím Hamas vyzvali na stretnutí s poslancami v Knesete vládu v Izraeli, aby neprijala pripravovaný zákon o treste smrti pre teroristov. TASR informuje podľa agentúry APA.

„Nechceme trest smrti pre teroristov,“ povedal Gil Dikman, ktorého sesternica Karmel Gatová bola unesená Hamasom, a jej sestra Jarden Roman Gatová je naďalej nezvestná, cituje izraelský denník Haarec.

Izraelský minister pre národnú bezpečnosť Itamar Ben-Gvir z krajne pravicovej koaličnej strany Židovská sila (Ocma Jehudit) vehementne presadzuje prijatie takéhoto zákona, pripomína APA.

Zo 120 poslancov hlasovalo za návrh poslankyne Limor Son Har-Melechovej zo Židovskej sily dovedna 55 poslancov; deviati hlasovali proti a zvyšok bol neprítomný alebo sa hlasovania zdržal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

03. december 2023, 07:32

Počasie: Spočiatku prevažne oblačno a miestami sneženie. Postupne menej oblačnosti aj zrážok. Ráno ojedinele poľadovica a snehové jazyky. Denná teplota od -6 až +2 stupňov. Slabý, na západe severozápadný vietor do 30 km/h, popoludní zoslabne. (shmú)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.