Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. máj 2016

Kresťania dnes slávia sviatok Najsvätejšej Trojice

Týždeň po sviatku Zoslania Ducha Svätého, ktorý v tomto roku pripadol na 15. mája, slávia dnes kresťania ďalší cirkevný sviatok - Najsvätejšej Trojice.

V tento deň vyzdvihujú vieru v trojjediného Boha, pripomínajú si Boha Otca - Stvoriteľa, Boha Syna - Vykupiteľa a Boha Ducha - Posvätiteľa, ktorý neustále oživuje a posilňuje osobu, slovo a dielo Ježiša Krista.

V Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku dnešný sviatok Svätej Trojice uzatvára Svätodušný kruh cirkevného roka, ktorý sa začal sviatkom Vstúpenia Krista Pána na nebo (5. mája). Veriaci v tento sviatok ďakujú Bohu Otcovi za dar života, za prekrásnu prírodu a dokonalú harmóniu v nej, ako aj za Božieho syna Ježiša Krista a jeho vykúpenie ľudstva, a za Ducha Svätého, ktorý dáva ľuďom a cirkvi silu prekonávať zlo a obnovuje životy ľudí vo vzťahu k Bohu a blížnym. Zároveň sa v ECAV končí aj slávnostná časť cirkevného roka. 

V Katolíckej cirkvi nasleduje po dnešnom sviatku ešte ďalší významný sviatok - Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, ktorý je známy aj pod názvom Božie telo. Slávi sa vždy vo štvrtok po sviatku Najsvätejšej Trojice, v tomto roku pripadá na 26. mája, alebo nasledujúcu nedeľu, teda 29. mája. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.