Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2023, 12:35

Ruský útok v Chersonskej oblasti si vyžiadal najmenej jednu obeť

Ukrajinská protivzdušná obrana zničila v noci na dnes 19 dronov Šáhid a 11 striel s plochou dráhou doletu. Väčšina z nich mierila do Odeskej oblasti.

Najmenej jednu obeť a viacerých zranených si vyžiadal útok na Beryslav v Chersonskej oblasti, oznámil tamojší gubernátor Olexandr Prokudin. „Ruské letectvo zhodilo ráno na Beryslav štyri presne navádzané letecké bomby. Jedna z nich zasiahla kancelársku budovu.

Zatiaľ vieme o jednom mŕtvom a niekoľkých ranených,“ uviedol Prokudin. Dodal, že ďalšia bomba zničila obytnú budovu, kde sa informácie o prípadných obetiach alebo zranených ešte zisťujú. Ukrajinský verejnoprávny telerozhlas Suspiľne neskôr informoval už o dvoch mŕtvych.

Terčom ruského raketového útoku bola v noci aj Odesa. V jeho dôsledku tam bola poškodená prístavná infraštruktúra a tiež zariadenia na skladovanie obilia, oznámili ukrajinskí predstavitelia. Obete na životoch hlásené neboli. Najnovší útok na Odesu je posledným zo série útokov, ktoré majú podľa Kyjeva za cieľ brániť Ukrajine vo vývoze jej poľnohospodárskych produktov.

Ukrajinská protivzdušná obrana zničila v noci na dnes celkovo 19 dronov Šáhid iránskej výroby a 11 striel s plochou dráhou doletu. Väčšina z nich mierila do Odeskej oblasti, uviedla ukrajinská armáda.

Inzercia

Dnes treba vedieť

13. september 2015, 22:18

EK podporuje nemecké hraničné kontroly a naďalej presadzuje kvóty. Poľsko si stanovilo podmienky

Európska komisia (EK) oznámila, že Nemecko malo zákonné oprávnenie znovu dnes zaviesť hraničné kontroly, predovšetkým na rakúskej hranici. EK tiež dodala, že to len poukazuje na nutnosť, aby sa štáty Európskej únie dohodli na spoločnom prístupe k utečencom. "Dočasné znovuzavedenie hraničných kontrol...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.