Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. máj 2016

Valls: V súvislosti s lietadlom EgyptAir nemožno vylúčiť nijakú hypotézu

V súvislosti s pravdepodobnou haváriou lietadla Airbus A320 spoločnosti EgyptAir, let MS804, ktoré sa dnes v egyptskom vzdušnom priestore zrútilo do Stredozemného mora, nemožno vylúčiť "nijakú hypotézu", uviedol francúzsky premiér Manuel Valls.

Na palube havarovaného lietadla bolo 66 cestujúcich a členov posádky vrátane 15 francúzskych občanov. 
      

Nemenovaní egyptskí predstavitelia zodpovední za civilné letectvo potvrdili, že lietadlo skutočne havarovalo. "Možnosť, že lietadlo havarovalo, bola potvrdená," citovala agentúra AP uvedených predstaviteľov, ktorí poskytli vyjadrenie len pod podmienkou anonymity, keďže nemali oprávnenie komunikovať s médiami. 
      

Airbus podľa nich nepristál na žiadnom z letísk v danom regióne. Prebiehajúce pátranie sa - ako uviedli - teraz sústreďuje na hľadanie trosiek stroja. 
      

Informácie citovaných činiteľov sa zatiaľ nepodarilo overiť z iných zdrojov. Egyptský premiér Šaríf Ismáíl s odvolaním sa na miestny úrad pre civilné letectvo zdôraznil, že na oficiálne potvrdenie havárie je zatiaľ priskoro. Dodal, že v tomto prípade nemožno vylúčiť teroristický útok, uviedla agentúra Reuters. 
      

V rozhovore pre rozhlasovú stanicu RTL Valls povedal, že Francúzsko je pri pátraní po nezvestnom lietadle spolupracovať s egyptskými civilnými a vojenskými leteckými úradmi. 
      

Pre príbuzných cestujúcich, ktorí sa v čase nehody nachádzali na palube havarovaného lietadla, zriadili francúzske úrady krízové centrum na parížskom letisku Charlesa de Gaulla.
      

Inzercia

Francúzsky prezident Francois Hollande už v súvislosti s haváriou lietadla hovoril so svojím egyptským náprotivkom Abdalom Fattáhom Sísím.
      

Lietadlo vyštartovalo z parížskeho Letiska Charlesa de Gaulla v stredu o 23.09 h SELČ. Dispečeri s ním stratili kontakt nad Stredozemným morom dnes o 02.45 h SELČ, keď sa už nachádzalo v egyptskom vzdušnom priestore.
      

Pilot lietadla podľa agentúry Reuters nevyslal núdzový signál a posledný krát komunikoval s dispečermi 10 minút pred tým, ako lietadlo, letiace vo výške 11.280 metrov, zmizlo z radarov. Stalo sa tak zhruba 280 kilometrov od egyptského pobrežia.
      

Egyptu pri pátraní po nezvestnom lietadle asistuje aj Grécko.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.