Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. september 2023, 13:13

Putin prijme v Petrohrade šéfa čínskej diplomacie

Putin prijme v Petrohrade šéfa čínskej diplomacie

Wang I s Nikolajom Patruševom, tajomníkom ruskej Rady bezpečnosti. Foto: TASR/AP

Wang I na štvordňovú návštevu Ruska pricestoval v pondelok z Malty, kde rokoval s poradcom prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Jakeom Sullivanom.

Ruský prezident Vladimir Putin bude v Petrohrade rokovať s čínskym ministrom zahraničných vecí Wang Im. Oznámil to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Wang I sa v pondelok stretol so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom. Obaja sa zhodli, že konflikt na Ukrajine musí byť riešený za účasti Ruska. Názorovú blízkosť vyjadrili aj v spojitosti s krokmi USA v medzinárodnom priestore vrátane krokov Washingtonu namierených voči Rusku a Číne, uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Wang I na štvordňovú návštevu Ruska pricestoval v pondelok z Malty, kde rokoval s poradcom prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Jakeom Sullivanom.

Čína a Rusko sú strategickými spojencami. Obe krajiny často vyzdvihujú partnerstvo „bez hraníc“ a hospodársku a vojenskú spoluprácu. Ich vzťahy sa ešte viac utužili po ruskej invázii na Ukrajinu vo februári minulého roka, ktorú Čína otvorene neodsúdila. V marci čínsky prezident Si Ťin-pching navštívil Moskvu, kde vyhlásil, že vzťahy medzi oboma krajinami vstupujú do novej éry.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Polícia zasahuje v okrese Dunajská Streda, v odvodňovacom kanáli mali nájsť ženské telo bez známok života. Informuje o tom trnavská polícia na sociálnej sieti. Prípad si už prevzali krajskí kriminalisti. „Na miesto bol privolaný obhliadajúci lekár, ktorý nevylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonať pitvu," približuje polícia. (tasr)

pred 4 hodinami

Na väčšine Slovenska sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje. Výstrahy druhého stupňa platia pre väčšinu Košického kraja a okres Vranov nad Topľou v Prešovskom kraji. Výstrahy prvého stupňa platia pre Žilinský, Banskobystrický a Prešovský kraj a niektoré okresy Trenčianskeho kraja. Na východe treba naďalej počítať so snežením, na horách s vetrom. (shmú, tasr)

pred 4 hodinami
pred 5 hodinami

Pápež František zo zdravotných dôvodov zrušil plánovanú cestu do Dubaja. Koncom tohto týždňa sa tam mal zúčastniť na klimatickej konferencii COP28. V uplynulých dňoch pápež obmedzil svoje aktivity pre zápal na pľúcach. (tasr)

pred 6 hodinami

Snaha zvýšiť podiel opakovane použiteľných obalov môže viesť k vyššej ekologickej záťaži. Opakovateľne použiteľné obaly musia byť z odolného materiálu, aby viacnásobné použitie zvládli. V prípade ak ide o obaly potravín, tie musia zároveň spĺňať hygienické štandardy. Teda musia sa nielen opätovne zvážať k producentom, ale aj následne čistiť a umývať. To sú náklady na palivá, energie a vodu. Viac v texte Erika Potockého.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.