Somálska vláda zakázala sociálne platformy TikTok a Telegram

Tento krok prichádza pred očakávanou druhou fázou vojenskej ofenzívy proti islamistickej militantnej skupine aš-Šabáb, ktorá už viac ako 15 rokov vedie krvavé povstanie proti ústrednej vláde v Mogadiše.
3 minúty čítania 3 min
Vypočuť článok
Somálska vláda zakázala sociálne platformy TikTok a Telegram
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Robert Fico požiadal šéfa NATO Marka Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Dodávateľ vody v Gaze pozastavil svoje služby po zadržaní zamestnanca Hamasom

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Somálska vláda v nedeľu oznámila zákaz sociálnych platforiem TikTok a Telegram, ako aj aplikácie na online stávkovanie 1xBet s tým, že ich využívajú "teroristi" na šírenie svojej propagandy.

Tento krok prichádza pred očakávanou druhou fázou vojenskej ofenzívy proti islamistickej militantnej skupine aš-Šabáb, ktorá už viac ako 15 rokov vedie krvavé povstanie proti ústrednej vláde v Mogadiše, informuje tlačová agentúra AFP.

Somálske ministerstvo komunikácie a technológií vo svojom vyhlásení nariadilo poskytovateľom internetových služieb, aby zákaz implementovali do 24. augusta, inak budú čeliť bližšie nešpecifikovaným právnym krokom.

"V snahe urýchliť elimináciu teroristov prelievajúcich krv somálskeho ľudu, minister komunikácie a technológií nariaďuje spoločnostiam, ktoré poskytujú internetové služby, aby pozastavili aplikácie TikTok, Telegram a 1xBet. Tie totiž teroristi a skupiny zodpovedné za šírenie nemorálnosti zneužívajú na zverejňovanie videí a fotografií s násilným obsahom, ako aj na zavádzanie spoločnosti," uviedol daný rezort.

Armáda vedie v strednej časti Somálska od augusta minulého roka ofenzívu proti hnutiu aš-Šabáb, ktoré je napojené na medzinárodnú teroristickú sieť al-Káida, pričom v rámci operácie podporovanej jednotkami Africkej únie a leteckými útokmi USA spojila svoje sily s miestnymi klanovými milíciami.

Bojovníci hnutia aš-Šabáb boli v roku 2011 vyhnaní zo somálskeho hlavného mesta Mogadišo, ale napriek vládnej ofenzíve stále ovládajú rozsiahle územia a pokračujú v smrtiacich útokoch na civilné, politické a vojenské ciele.

Somálsky prezident Hasan Šajch Mahmúd prisľúbil, že svoju krajinu v Africkom rohu zbaví džihádistov. Očakáva sa, že čoskoro oznámi druhú fázu ofenzívy na juhu Somálska.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
vláda TikTok Somálsko
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 7 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť