Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. jún 2023, 10:30

Poslanec OĽaNO Erik Ňarjaš skončil ako člen predstavenstva Tiposu

Z funkcie ho odvolal minister financií. Ňarjaša vymenoval do predstavenstva exminister Igor Matovič (OĽaNO) krátko pred odchodom z funkcie.

Minister financií Michal Horváth odvolal Erika Ňarjaša z pozície člena predstavenstva národnej lotériovej spoločnosti Tipos. Ukončenie výberového konania na členov predstavenstva národnej lotériovej spoločnosti očakáva rezort financií počas najbližších týždňov, informovalo ministerstvo. Ňarjaša vymenoval do predstavenstva exminister financií Igor Matovič (OĽaNO) krátko pred odchodom z funkcie.

"Minister financií SR Michal Horváth odvolal Erika Ňarjaša z pozície člena predstavenstva národnej lotériovej spoločnosti Tipos," uviedol tlačový odbor MF. Vymenovanie Ňarjaša za člena predstavenstva deň pred Vianocami minulého roka kritizovali viacerí opoziční aj koaliční politici. Expremiér Eduard Heger sa vo februári vyjadril, že túto nomináciu vníma negatívne.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 19 minútami

Prezidentka Zuzana Čaputová bude zajtra pokračovať v sérii povolebných rokovaní s lídrami politických strán. O 9.30 h prezidentka prijme predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho a o 11.00 h predsedu KDH Milana Majerského.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.