„Je to ťažké, ale dokážem to znova. Aj v ťažkých situáciách sa mi podarilo dostať hore,“ povedal Silvio Berlusconi v telefonáte so šéfredaktorom Il Giornale Augustom Minzolinim.
Trojnásobného talianskeho premiéra Berlusconiho v stredu hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici San Raffaele po tom, čo ho začali trápiť problémy s dýchaním. Jeho lekár Alberto Zangrillo včera potvrdil, že expremiér už dlhší čas trpí chronickou myelomonocytovou leukémiou. Cieľom nastavenej liečby je podľa Zangrilla zmierniť prejavy ochorenia.
"Silvio Berlusconi sa momentálne nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti, kde sa lieči na pľúcnu infekciu. Tá súvisí s chronickým ochorením krvi, ktorým trpí už dlhší čas,“ uvádza sa v lekárskej správe.
Podľa zdrojov z nemocnice však expremiér netrpí najzávažnejšou formou leukémie. Toto ochorenie v chronickej fáze akútne neohrozuje život a dá sa s ním pomerne kvalitne žiť. Chronická leukémia sa zvyčajne lieči DNA chemoterapiou.
Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani v piatok ráno s odvolaním na Zangrilla povedal, že Berlusconi reaguje na liečbu.
Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.
Pridajte sa k našim podporovateľom.