Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. marec 2023, 11:15

Rusi v televízii

Moderátor navrhol raketový útok na Bratislavu, slovenská vláda vraj neexistuje

Moderátor navrhol raketový útok na Bratislavu, slovenská vláda vraj neexistuje

Ilustračné foto TASR/AP

Podľa ruskej propagandy by útokom Kremeľ docielil, aby sa Slovensko správalo inak.

„Povedzme jednu raketu, nie jadrovú, ale obyčajnú, nechať letieť do centra Bratislavy, niekde, kde sedia všetci lídri tejto krajiny vrátane premiéra,“ povedal v diskusnej relácii moderátor ruskej televízie NTV Roman Babajan.

Diskusia o útoku na Slovensko prišla v reakcii na darovanie slovenských migov na Ukrajinu. Upozornil na to denník Štandard. Moderátor tiež uviedol, že zasiahnuté by mohli byť aj lotyšské hlavné mesto Riga a poľská Varšava.

Ak by Rusi takto zasiahli, podľa naratívu Kremľa by sa zasiahnuté krajiny začali správať inak. Slováci podľa ruskej televízie nesúhlasili s darovaním migov a tento nápad prišiel z Washingtonu.

Prítomná bola aj šéfredaktorka štátneho média RT, ktorého vysielanie je na európskom území zablokované. Margarita Simonjanová spomenula, že neexistujú žiadne vlády. „Nie je žiadne Slovensko, existujú národy, ale tie národy nikto nepočúva,“ povedala Simonjanová podľa Štandardu.

Čítajte tiež

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Americké stíhačky v nedeľu vzlietli k malému lietadlu, ktoré narušilo vzdušný priestor nad Washingtonom. Stroj neskôr havaroval v štáte Virginia. Predstaviteľ amerických úradov uviedol, že havária Cessny nebola spôsobená stíhačkami. (tasr)

pred 2 hodinami

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič oznámil koniec svojej futbalovej kariéry. Legendárny útočník je známy kontroverznými vyjadreniami, ale aj vtipnými komentármi. Fanúšikov pobavil aj pri svojej rozlúčke: „Dnes ráno som sa zobudil a pršalo. Pomyslel som si, že aj Boh plače.“ (tasr)

pred 3 hodinami

Počasie: Prevažne veľká, na východe lokálne zmenšená oblačnosť. Ojedinele, na západe miestami, dážď, prehánky alebo búrky. Denná teplota 23 až 28, na krajnom západe, v Žilinskom kraji a pod Tatrami 18 až 23 stupňov. Slabý premenlivý vietor, pri búrkach zosilnie. (shmú)

pred 13 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.