Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. marec 2023, 08:26

Eduard Heger

Myslím si, že Káčer už chápe, že Hlas nemôže byť partnerom pre Demokratov

Myslím si, že Káčer už chápe, že Hlas nemôže byť partnerom pre Demokratov

Líder SaS Richard Sulík jednoznačne nevylúčil povolebnú spoluprácu s Petrom Pellegrinim. Podľa šéfky Za ľudí Veroniky Remišovej je politika Hlasu „rovnaká žumpa" ako v prípade Smeru.

Premiér a predseda strany Demokrati Eduard Heger zopakoval, že vylučuje spoluprácu s Hlasom Petra Pellegriniho. Urobil tak v utorkovej tolkšou Večer Mareka Vagoviča, kde debatoval s ministerkou a šéfkou Za ľudí Veronikou Remišovou a lídrom SaS Richardom Sulíkom.

Podľa Hegera svoj postoj k Hlasu prehodnotil aj minister zahraničia a jeho stranícky partner Rastislav Káčer. Ten nedávno v rozhovore pre Denník N povedal, že „necíti potrebu vytláčať Hlas z priestoru normálnych politických strán, ktoré spĺňajú toto nutné minimum a ktoré táto krajina potrebuje“.

„Minimálny spoločný menovateľ toho, čo by malo integrovať strany, ktoré by mali mať ambíciu vládnuť v tejto krajine, Hlas spĺňa,“ vravel Káčer.

Heger vraví, že sa o tom s ministrom rozprával. „Snem našej strany schválil, že Hlas odmietame. Rasťo Káčer si podľa mňa myslel, že za tých šesť mesiacov by sa Hlas mohol očistiť od korupcie. V parlamente povedal, že Hlas považuje za korupčnú stranu, ale majú ešte pol roka, aby to vysvetlili. Hovorili sme o tom spolu a Rasťo už vidí a chápe, že Pellegrini a celý Hlas nemajú záujem vysvetľovať svoje kauzy. Myslím si, že už to prehodnotil,“ povedal premiér.

Šéf SaS Richard Sulík v diskusii jednoznačne nevylúčil povolebnú spoluprácu s Pellegrinim.

„Nie je to náš želaný partner. Verím, že volič rozhodne tak, aby vedela vzniknúť pravicová vláda. Musíme pre to ešte veľa urobiť,“ povedal. Verí, že aj keď vláda, ktorá vznikla pred tromi rokmi, „zahodila svoju šancu von oknom“, tak voliči naberú motiváciu a hoci aj „v azbestových rukaviciach“ im to tam znovu hodia. „Našou prioritou je byť súčasťou pravicovej vlády,“ dodal.

Podľa Veroniky Remišovej je fér pred voľbami ľuďom povedať, s kým strana bude spolupravovať. „Je poctivé povedať, či bude strana robiť pomocníkov biznis krídlu Smeru alebo to nebude robiť za žiadnych okolností. Stredopravé strany by mali mať väčšiu ambíciu ako len robiť pomocníkov Pellegrinimu. Hlas nie je krajší ako Smer. Má rovnaké DNA, jeho politika je rovnaká žumpa, majú rovnaké vyjadrovanie,“ vyhlásila.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na MS do 20 rokov v Argentíne. V osemfinále nestačili na Kolumbiu 1:5, keď favorit zaznamenal tri góly krátko po začiatku druhého polčasu. (tasr)

pred 10 hodinami

Pre potenciálnych voličov KDH je najkritickejšou otázkou, ako sa hnutie postaví k možnej povolebnej spolupráci s Hlasom a s PS. Formulácia odpovede je pre vedenie Milana Majerského výzvou už teraz. Voliči chcú vedieť, ako sa ich strana zachová. Hnutie by si v tejto veci malo premyslieť ucelenú komunikačnú stratégiu, lebo najhoršie sú rôzne náhodné a nekoordinované odpovede jeho jednotlivých predstaviteľov, podľa toho, čo im práve zíde na um. Aké sú teda možnosti KDH? Píše Lukáš Krivošík.

pred 11 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.