Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. marec 2023, 13:36

Exilové vedenie juhoukrajinského mesta Mariupol kritizovalo návštevu ruského prezidenta Vladimira Putina v tomto prístave. „Medzinárodný zločinec Putin navštívil okupovaný Mariupol. Pozrel si ‚obnovu mesta‘... v noci. Pravdepodobne preto, aby nevidel mesto, zabité jeho ‚oslobodením‘, za denného svetla,“ uviedla mariupolská mestská rada. (tasr)

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 59 minútami

Ukrajina čaká na potvrdenie telefonátu Zelenského a Si Ťin-pchinga. „Neviem, čakáme na potvrdenie,“ odpovedala ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková na otázku, či sa telefonát medzi ukrajinským prezidentom a čínskym lídrom uskutoční. „Išlo by o dôležitý krok. Majú si čo povedať.“ (tasr)

pred hodinou

Budapešť poprela, že Maďarsko blokovalo vyhlásenie EÚ k zatykaču na Putina. Ministerstvo zahraničných vecí podľa svojho hovorcu šéfovi diplomacie EÚ Josepovi Borrellovi vyjadrilo postoj, že Maďarsko berie na vedomie verdikt Medzinárodného trestného súdu a nemieni ho nijakým spôsobom komentovať. (tasr)

pred hodinou

V bratislavskom Starom Meste na Chorvátskej ulici našli v utorok ráno telo mŕtveho muža vo výkone väzby. Udalosť je v štádiu vyšetrovania. „Privolaným obhliadajúcim lekárom bola nariadená súdnolekárska pitva,“ ozrejmila bratislavská polícia. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.