Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. október 2022, 16:46

Miriam Lexmann, Ivan Štefanec a Peter Pollák kritizujú, že text uznesenia europarlamentu k trestným činom voči LGBTI komunite zasahuje do právomocí členských štátov, medzi ktoré patria kultúrno-etické otázky. „Je poľutovaniahodné, že rezolúcia, ktorá má vyjadriť postoj Európskeho parlamentu k obrovskej tragédii, nedokázala naplniť prirodzenú ašpiráciu zjednotiť všetkých poslancov Európskeho parlamentu, ktorí sa stavajú proti akejkoľvek nenávisti a chránia dôstojnosť a slobodu každého človeka, a viesť rozumnú diskusiu o tom, čo sa stalo a čo z toho pre nás všetkých vyplýva. Schválené znenie uznesenia zároveň nedostatočne reflektuje podstatný rozmer radikalizácie, ktorá je príčinou tohto hanebného zločinu.“

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami
pred 9 hodinami

Ministerstva vnútra zriadilo infolinku pre voličov. Dostupná bude už od pondelka 25. septembra aj v deň volieb, teda 30. septembra. Jej služby môžu občania využiť na číslach 02/48592317 a 02/48952312. (tasr)

pred 10 hodinami

Šéf Hlasu Peter Pellegrini uviedol, že je zástancom „veľkej reformy“ trestnoprávneho prostredia. Vie si predstaviť zánik špeciálnej prokuratúry, pričom by jej kompetencie prebral jeden z námestníkov generálnej prokuratúry. „Ak sa ukáže, že špeciálny prokurátor a jeho inštitút splnil svoju historickú úlohu vo vysporiadaní sa s mafiou, a keď by to bol tretí námestník a špeciálna odnož na generálnej prokuratúre, myslím si, že by odrobili tú istú robotu ako ju odrobia teraz,“ vravel v debate Pellegrini.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.