Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2022, 09:00

USA

83-ročná pro-life aktivistka bola postrelená počas rozdávania letákov

Žena, ktorá si želá ostať v anonymite, tvrdí, že ju postrelil muž, keď odchádzala od jedného domu „po búrlivom rozhovore“.

Podľa organizácie Right to Life of Michigan bola staršia pro-life aktivistka postrelená do ramena počas toho, ako v meste rozdávala letáky a rozprávala sa s ľuďmi o novom návrhu zákona, ktorý by uľahčil prístup k potratom, informuje Yahoo! News.

Žena, ktorá má podľa polície 83 rokov a želá si ostať v anonymite, tvrdí, že ju postrelil muž, keď odchádzala od jedného domu „po búrlivom rozhovore“. Muž, ktorý ju postrelil, podľa nej nebol zapojený do tejto diskusie.

Obeť uviedla, že nepozná strelca ani motív tohto násilného činu. Polícia štátu Michigan incident stále vyšetruje a prípad zostáva otvorený.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Futbalisti Austrálie zdolali v stredajšom zápase D-skupiny na MS v Katare Dánsko 1 : 0 a zabezpečili si postup medzi šestnásť najlepších tímov. Skončili na druhom mieste D-skupiny za Francúzskom. Postupový gól strelil v 60. minúte Mathew Leckie. (tasr)

pred 3 hodinami

Novým lídrom demokratov v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu bude Hakeem Jeffries. Stane sa tak prvým černochom, ktorý povedie klub kongresmanov niektorej z dvoch veľkých strán v USA. Jeffriesa demokrati do tejto funkcie zvolili jednohlasne v stredu. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.