Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2022, 19:09

Potýčka medzi poslankyňami

Cigániková pre úder podala trestné oznámenie. Tabák tvrdí, že sa bránila

Cigániková pre úder podala trestné oznámenie. Tabák tvrdí, že sa bránila

Foto: TASR/Martin Baumann a Jaroslav Novák

Poslankyňa Sme rodina potvrdila, že svoju kolegyňu z SaS udrela. Hovorí, že sa nechala vyprovokovať.

V jednom z bratislavských podnikov došlo v piatok večer k roztržke medzi poslankyňami Národnej rady. Jana Bittó Cigániková zo SaS podala trestné oznámenie na Romanu Tabák za fyzické napadnutie.

Poslankyňa SaS tvrdí, že skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku. Hovorí, že Tabák ju najskôr napádala slovne a neskôr aj fyzicky.

„Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ,inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ vysvetľuje Cigániková s tým, že následne ju začala Tabák ťahať za vlasy a napádať.

PODÁVAM TRESTNÉ OZNÁMENIE NA ROMANU TABÁK ZA FYZICKÉ NAPADNUTIE Romane Tabák sa nikdy nijako špeciálne nevenujem. Často...

Uverejnil používateľ Janka Bittó Cigániková Sobota 24. septembra 2022 Zdieľať

„Nakoniec konečne pani poslankyňa pochopila, že ma nijako nevyprovokuje, pustila ma a okamžite odišla. Jej výkon sa jej však zdal zrejme nedostatočný, tak sa po chvíli vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou. A opäť odišla,“ dodáva.

Cigániková vraj ľudsky chápe, že po ostrej výmene názorov sa človek vytočí. „Viem mať pekne ostrý jazyk. Aj to, že som jej dala dole šiltovku mohla chápať inak, ako ja. Ok, beriem. Rupli jej nervy, nerobila by som z toho nejakú drámu. Ale to, že sa po niekoľkých minútach vrátila už s chladnou hlavou, aby mi úmyselne uštedrila úder do hlavy maximálnou silou, je ďaleko za čiarou,“ napísala opozičná poslankyňa na sociálnej sieti.

Poslankyňa SaS má podozrenie, že ju Tabák udrela preto, aby nazbierala politické body.

Inzercia

Zvädla ako tulipán, vraví o Cigánikovej Tabák

Svoju verziu incidentu v nedeľu priniesla aj Tabák, ktorá potvrdila, že Cigánikovú udrela. Tvrdí však, že sa bránila a dala sa vyprovokovať. „Zahnala sa na mňa po tvári, a ako sa zahnala druhýkrát, strhla mi z hlavy šiltovku a hodila ju do miestnosti,“ opísala pre čas.sk.

„Mrzí ma, že som sa nechala vyprovokovať a uštedrila jej úder, po ktorom sa upokojila,“ povedala poslankyňa, ktorá po vyhodení z klubu OĽaNO posilnila Sme rodina. Cigániková bola podľa Tabák v nepríčetnom stave” a urážala jej rodinu.

Podľa svedka, ktorý sa vyjadril pre Nový Čas, k tvrdším úderom nedošlo. Uviedol, že poslankyne sa hádali a následne strhla Cigániková šiltovku z hlavy Tabák. Poslakyňa Sme rodina údajne reagovala slabšou fackou.

Tabák však pre TV JOJ uviedla, že Jana Bittó Cigániková po jej údere zvädla ako tulipán. Trestné oznámenie na Cigánikovú podať nezvažuje, veľmi rada však pôjde na výsluch, a je dokonca pripravená ísť aj na detektor lži. Bola by tiež rada, keby z incidentu existovala video, ktoré jej dá za pravdu.

Tabák tiež Cigánikovú posiela k terapeutovi a na drogový test. Rovnako žiada, aby skončila na čele parlamentného zdravotníckeho výboru. Verí, že daný post opustí skôr, ako ju parlament odvolá.

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Futbalisti Austrálie zdolali v stredajšom zápase D-skupiny na MS v Katare Dánsko 1 : 0 a zabezpečili si postup medzi šestnásť najlepších tímov. Skončili na druhom mieste D-skupiny za Francúzskom. Postupový gól strelil v 60. minúte Mathew Leckie. (tasr)

pred 3 hodinami

Novým lídrom demokratov v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu bude Hakeem Jeffries. Stane sa tak prvým černochom, ktorý povedie klub kongresmanov niektorej z dvoch veľkých strán v USA. Jeffriesa demokrati do tejto funkcie zvolili jednohlasne v stredu. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.