Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. marec 2016

Rosnefť chce zvýšiť dodávky ropy do Európy cez ropovod Družba o 3 až 5 %

Ruská ropná spoločnosť Rosnefť plánuje tento rok zvýšiť dodávky ropy do Európy cez ropovod Družba zhruba o 3 až 5 %. Uviedla to dnes spoločnosť pre ruskú agentúru TASS.

Ako povedal zástupca ropnej firmy, Rosnefť aktívne pracuje na zvýšení svojho podielu na tradičných trhoch, najmä v Európe. Z tohto dôvodu chce v roku 2016 zvýšiť dodávky ropy pre európskych zákazníkov cez ropovod Družba o 3 až 5 % až na 29 miliónov ton.
      

Keďže európsky trh je pre firmu strategický, podľa ruského denníka Vedomosti je možné, že Rosnefť s cieľom zvýšiť svoj podiel na tomto trhu cenu zníži.
      

Koncern dodal, že plánuje zvýšiť dodávky do Nemecka, Poľska a Česka. Podľa zástupcu firmy by k tomu mali prispieť aj dodatky k zmluvám, ktoré Rosnefť podpísala koncom minulého a začiatkom tohto roka so spoločnosťami PKN Orlen a Grupa Lotos a ktoré umožňujú navýšenie dodávok.


      

Inzercia

Odporúčame

Orbán: So Seehoferom sme sa nestretli "proti" Merkelovej

Orbán: So Seehoferom sme sa nestretli "proti" Merkelovej

O otázkach migrácie i hospodárskych vzťahov rokoval dnes v Budapešti predseda maďarskej vlády Viktor Orbán s bavorským premiérom Horstom Seehoferom. Podľa spravodajského servera Hvg.hu Orbán na spoločnej tlačovej konferencii zdôraznil, že cieľom stretnutia nebolo oslabiť nemeckú vládu ani kancelárku Angelu Merkelovú, pretože jeho strana Fidesz, ktorá je takisto členom Európskej ľudovej strany (EPP), má záujem na víťazstve vládnych strán CDU/CSU.