Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. august 2022, 17:10

Nemeckého exkancelára Schrödera nevylúčia z SPD, ani napriek väzbám na Putina

Rozhodol o tom arbitrážny výbor v severonemeckom meste Hannover. Voči tomuto rozhodnutiu je možné podať odvolanie do dvoch týždňov.

Neexistuje žiaden dôvod na vylúčenie bývalého nemeckého kancelára Gerharda  Schrödera z radov Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) v súvislosti s jeho väzbami na šéfa Kremľa Vladimira Putina.

Rozhodol o tom v pondelok arbitrážny výbor v severonemeckom meste Hannover, informovala DPA.

Schröder podľa stanoviska výboru svojím angažovaním sa v ruských štátnych spoločnostiach neporušil platné vnútrostranícke predpisy, a teda nie je dôvod na jeho napomenutie alebo vylúčenie.

Voči tomuto rozhodnutiu je možné podať odvolanie do dvoch týždňov, spresňuje DPA.

Návrh na vylúčenie bývalého predsedu strany podalo 17 rôznych miestnych organizácií strany. Arbitrážny výbor o celej záležitosti rozhodoval niekoľko týždňov, pričom samotný Schröder sa na pojednávaniach nezúčastňoval a neposlal na ne ani svojho právnika.

Niekdajší kancelár, ktorý tento úrad zastával v rokoch 1998-2005, je dlhodobo kritizovaný pre svoju angažovanosť v ruských štátnych spoločnostiach a pre úzke kontakty s Putinom.

Po februárovej ruskej invázii na Ukrajinu Schröder čelil rastúcemu tlaku, aby sa od ruského prezidenta a jeho režimu dištancoval.

V máji preto oznámil, že odíde z dozornej rady ruského energetického gigantu Rosnefť a odmietol aj nomináciu na miesto v dozornej rade ďalšej ruskej spoločnosti Gazprom.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 54 minútami

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.