Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. júl 2022, 17:10

Dánsky súd poslal do psychiatrickej liečebne hlavného podozrivého zo streľby

Muž bude najmenej 24 dní vo väzbe na uzavretom psychiatrickom oddelení. Väzbu možno následne predĺžiť.

Súd v Kodani v pondelok poslal do psychiatrickej liečebne 22-ročného muža, ktorý bol obvinený z toho, že v nedeľu v nákupnom centre zastrelil troch ľudí. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Kodanská polícia po dvojhodinovom vypočúvaní podozrivého na Twitteri napísala, že muž bude najmenej 24 dní vo väzbe na uzavretom psychiatrickom oddelení. Väzbu možno následne predĺžiť.

Dánska polícia v pondelok oznámila, že streľba v nákupnom centre zrejme nesúvisela s terorizmom. Páchateľ podľa nej trpel psychickými problémami a obete si vybral náhodne.

Podľa hlavného inšpektora kodanskej polície Sörena Thomassena išlo o muža, ktorý bol v minulosti v starostlivosti odborníkov v oblasti psychiatrie. Bližšie informácie o tejto otázke však odmietol poskytnúť, rovnako ako o možnom motíve páchateľovho konania.

Polícia po streľbe zadržala podozrivého, ktorým je občan Dánska. Pri zatknutí mal pri sebe zbraň a muníciu, pričom existujú indície, že sa na svoj čin pripravoval. Polícia pripustila, že mala o tomto mužovi z minulosti isté informácie, avšak len „okrajového“ charakteru.

Streľba v rušnom nákupnom stredisku Field’s v Kodani si v nedeľu popoludní vyžiadala troch mŕtvych a štyroch zranených. O život prišli dvaja tínedžeri – chlapec a dievča vo veku 17 rokov – a 47-ročný ruský občan žijúci v Dánsku.

Strelné zranenia utrpeli dve Dánky vo veku 19 a 40 rokov a  dvaja švédski občania: 50-ročný muž a 16-ročná žena. Podľa lekárov sú v kritickom, ale stabilizovanom stave.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Enviropolícia obvinila štyroch cudzincov z pytliactva. Dvaja Srbi a dvaja Rakúšania mali v okrese Senica loviť ryby bez povolenia. „Okresný súd ich odsúdil na trest odňatia slobody v trvaní dva mesiace s podmienečným odkladom na jeden rok,“ spresnila policajná hovorkyňa Denisa Bárdyová. (tasr)

pred 5 hodinami

Pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala v piatok v Maďarsku, zahynuli dvaja občania Slovenska. Ďalší Slovák bol zranený, potvrdilo ministerstvo zahraničných vecí. „Pozostalým poskytujeme konzulárnu asistenciu,“ uviedol rezort. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.