Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2022, 20:35

Streľba v nákupnom centre

Po útoku v Kodani hlásia obete aj zranených, polícia zatkla jednu osobu

Po útoku v Kodani hlásia obete aj zranených, polícia zatkla jednu osobu

Ľudia počas evakuácie opúšťajú nákupné centrum, v ktorom došlo ku streľbe. Foto: TASR/AP

Očití svedkovia uviedli, že zazneli zhruba tri výstrely a viac ako 100 ľudí sa rozbehlo k východu z nákupného centra. Zatknutým páchateľom je 22-ročný Dán.

Najmenej "niekoľko mŕtvych" a niekoľko zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v nedeľu v kodanskom nákupnom centre. Oznámila to polícia dánskej metropoly s tým, že zatknutým páchateľom je 22-ročný Dán.

TASR správu prevzala od tlačovej agentúry AFP. "Teraz vieme, že je tam niekoľko mŕtvych," povedal novinárom šéf kodanskej polície, pričom podozrivého útočníka, ktorý podľa polície konal sám, opísal ako "etnického Dána".

K nákupnému centru Field's vo štvrti Amager medzi centrom Kodane a letiskom dorazilo niekoľko policajných áut, sanitiek a hasičských vozidiel, cesty okolo centra sú zablokované.

Očití svedkovia uviedli, že zazneli zhruba tri výstrely a viac ako 100 ľudí sa rozbehlo k východu z nákupného centra. Stredisko sa nachádza vo štvrti Amager, oproti stanici metra Örestad.

K streľbe došlo len niečo vyše týždňa po tom, ako strelec spustil paľbu v blízkosti gay baru v Osle v susednom Nórsku, pričom zabil dvoch ľudí a 21 ďalších zranil.

Vo februári 2015 boli v Kodani pri streľbe motivovanej islamistami zabití dvaja ľudia a piati zranení.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 12 minútami

Európska komisia schválila Slovensku druhú žiadosť o platbu z plánu obnovy. „Naďalej tak patríme medzi premiantov Európy a sme šiestou krajinou, ktorej komisia schválila druhú platbu, vďaka čomu môžeme získať 815 miliónov eur z EÚ,“ napísal dočasne poverený premiér Eduard Heger. (tasr)

pred hodinou

Česká vláda v stredu schválila spoločný návrh zákona ministerstva vnútra a ministerstva spravodlivosti, ktorý by umožnil prísnejšie trestať prevádzačov nelegálnych migrantov. „Tresty pre obchodníkov s ľudským nešťastím musia byť vyššie,“ napísal český minister vnútra Vít Rakušan. (tasr)

pred 3 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bude na samite EÚ žiadať o viac zbraní a tiež o podporu čo najrýchlejšieho vstupu Ukrajiny do Európskej únie, tvrdí nemenovaný ukrajinský predstaviteľ. „Môj prezident vycestoval preto, aby dosiahol výsledky. (...) Hlavným výsledkom budú zbrane. Potrebujeme podporu Európskej rady, aby došlo k zrýchleniu dodávok zbraní pre Ukrajinu,“ uviedol. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.