Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2022, 20:35

Streľba v nákupnom centre

Po útoku v Kodani hlásia obete aj zranených, polícia zatkla jednu osobu

Po útoku v Kodani hlásia obete aj zranených, polícia zatkla jednu osobu

Ľudia počas evakuácie opúšťajú nákupné centrum, v ktorom došlo ku streľbe. Foto: TASR/AP

Očití svedkovia uviedli, že zazneli zhruba tri výstrely a viac ako 100 ľudí sa rozbehlo k východu z nákupného centra. Zatknutým páchateľom je 22-ročný Dán.

Najmenej "niekoľko mŕtvych" a niekoľko zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v nedeľu v kodanskom nákupnom centre. Oznámila to polícia dánskej metropoly s tým, že zatknutým páchateľom je 22-ročný Dán.

TASR správu prevzala od tlačovej agentúry AFP. "Teraz vieme, že je tam niekoľko mŕtvych," povedal novinárom šéf kodanskej polície, pričom podozrivého útočníka, ktorý podľa polície konal sám, opísal ako "etnického Dána".

K nákupnému centru Field's vo štvrti Amager medzi centrom Kodane a letiskom dorazilo niekoľko policajných áut, sanitiek a hasičských vozidiel, cesty okolo centra sú zablokované.

Očití svedkovia uviedli, že zazneli zhruba tri výstrely a viac ako 100 ľudí sa rozbehlo k východu z nákupného centra. Stredisko sa nachádza vo štvrti Amager, oproti stanici metra Örestad.

K streľbe došlo len niečo vyše týždňa po tom, ako strelec spustil paľbu v blízkosti gay baru v Osle v susednom Nórsku, pričom zabil dvoch ľudí a 21 ďalších zranil.

Vo februári 2015 boli v Kodani pri streľbe motivovanej islamistami zabití dvaja ľudia a piati zranení.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Enviropolícia obvinila štyroch cudzincov z pytliactva. Dvaja Srbi a dvaja Rakúšania mali v okrese Senica loviť ryby bez povolenia. „Okresný súd ich odsúdil na trest odňatia slobody v trvaní dva mesiace s podmienečným odkladom na jeden rok,“ spresnila policajná hovorkyňa Denisa Bárdyová. (tasr)

pred 4 hodinami

Pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala v piatok v Maďarsku, zahynuli dvaja občania Slovenska. Ďalší Slovák bol zranený, potvrdilo ministerstvo zahraničných vecí. „Pozostalým poskytujeme konzulárnu asistenciu,“ uviedol rezort. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.